Materiał Partnera Szeroki zakres usług firm z branży kolejowej

Szeroki zakres usług firm z branży kolejowej

Na polskim rynku kolejowym działania wiele firm wykonawczych, projektowych oraz serwisowych. Największym zaufaniem zleceniodawców różnych prac cieszą się szeroko wyspecjalizowane przedsiębiorstwa, które wyposażone są w nowoczesny sprzęt, i które zatrudniają wielu ekspertów dziedzinowych związanych z kolejnictwem oraz budownictwem liniowym/infrastrukturalnym.

Usługi projektowe i wykonawcze

Każdego roku w Polsce instytucje państwowe zlecają różnym firmom zamówienia dotyczące budowy dróg kolejowych, lub modernizacji tras już istniejących wraz z całą infrastrukturą poboczną. Warto wiedzieć, że przedsiębiorstwa, które specjalizują się usługami projektowymi oraz wykonawczymi dla budownictwa liniowego, muszą wyróżniać się swoim doświadczeniem, innowacyjnością wykorzystywanego sprzętu, czy też zatrudnianiem szeroko wyspecjalizowanej kadry o wiedzy architektonicznej, materiałoznawczej, metaloplastycznej, konstrukcyjnej, inżynierskiej, geologicznej, geotechnicznej, czy geodezyjnej. To bowiem dzięki cenionym w całym kraju specjalistom nowopowstałe szlaki kolejowe wyróżniają się swoimi wysokimi standardami w całej Europie.

Usługi naprawcze i konserwacyjne

Oprócz usług projektowych i wykonawczych, które świadczone są przez szeroko wyspecjalizowane firmy z branży kolejnictwa, ważne są również te dotyczące napraw oraz konserwacji danych elementów szlaków torowych. Takie działania podejmuje jedno z najlepszych polskich branżowych przedsiębiorstw. Mowa o firmie In-Tor s.c. z Inowrocławia, która działa także w zakresie opracowywania regulaminów technicznych bocznic, czy ich całorocznego utrzymania oraz konserwacji.

Roboty ziemne i usługi transportowe

W związku z ograniczeniami terenowymi, które są bardzo powszechne przy prowadzeniu tras kolejowych, wykonawcami projektów najczęściej zostają firmy, które wyspecjalizowały się również w robotach ziemnych oraz wielotonażowych usługach transportowych HDS. Pozwala to na sprawne usuwanie przeszkód i budowanie odpowiednich nasypów pod tory. Dzisiaj inwestycje dla budownictwa kolejowego nie mogłyby się odbywać bez ciężkiego sprzętu budowlanego.

Dystrybucja materiałów budowlanych dla kolejnictwa

Ważnymi firmami przy realizacjach projektów dla kolejnictwa, są te, które dostarczają odpowiednio wysokie jakościowo materiały potrzebne do budowy tras kolejowych. Warto przy tym zauważyć, że niektóre firmy zajmujące się projektowaniem, wykonywaniem, czy serwisowaniem torów, gwarantuje również między innymi dostawy surowców potrzebnych do wykonania nawierzchni drogi kolejowej.

Podziel się