Artykuł sponsorowany Szeroki wybór balustrad schodowych w ofercie sprawdzonej firmy Metalik Tomasz Sikorski

Szeroki wybór balustrad schodowych w ofercie sprawdzonej firmy Metalik Tomasz Sikorski

Każde schody, niezależnie od tego czy znajdują się na zewnątrz czy w środku budynku do bezpiecznego użytkowania wymagają balustrady schodowej. Jednym z najlepszych materiałów, z jakich można wykonać barierkę jest stal. Jest trwała, odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz daje się łatwo formować. Dzięki temu można uzyskać różnego rodzaju kształty. Wykonywaniem na wymiar różnych poręczy i balustrad zajmuje się firma Metalik – poznaj jej ofertę.

Zewnętrzne i wewnętrzne balustrady schodowe z metalu

Jeżeli jesteś właścicielem domu jednorodzinnego, który posiada schody wewnątrz lub na zewnątrz i zastanawiasz się, jaki dokładnie materiał warto wybrać – to my podpowiadamy – najlepiej postawić na metal. Można wybrać tradycyjną stal zabezpieczoną specjalną trwałą, dwuwarstwową powłoką antykorozyjną w dowolnym kolorze lub postawić na stal nierdzewną, która również bardzo ciekawie się prezentuje. Można uzyskać efekt chromowania lub szczotkowania. Balustrada schodowa z metalu pozwala niemal na nieograniczone możliwości w przypadku nadania jej dowolnego kształtu. Można wykonać ją z metalowych profili o różnym przekroju lub różnego rodzaju prętów.

Barierka schodowa ma przede wszystkim zabezpieczyć osoby wchodzące na piętro przed upadkiem z wysokości, a oprócz tego  maksymalnie podwyższyć komfort korzystania ze schodów. W tym celu trzeba wybrać odpowiedniej wielkości pochwyt, dopasowany do wielkości ludzkiej dłoni. Duże znaczenie ma też wysokość całej konstrukcji, która nie powinna być niższa niż 90 cm. W świetle prawa budowlanego, poręczy lub barierki wymagają każde schody powyżej 50 cm długości. Jeżeli balustrada posiada pionowe słupki, to dla schodów, z których korzystają dzieci, odległość pomiędzy kolejnymi egzemplarzami powinna wynosić nie więcej niż 12 cm. Warto w takim przypadku umieścić również poręcz pomocniczą na wysokości 75 cm.

Zalety barierek wykonanych z metalu

Oprócz niemal nieograniczonych możliwości projektowych i designerskich, metalowe balustrady są bardzo dobrym pomysłem ze względu na wieloletnią trwałość i odporność nawet na najbardziej intensywne użytkowanie. Ponadto, w przeciwieństwie do drewna, nie trzeba wykonywać żadnych specjalnych zabiegów impregnacyjnych, jeżeli barierka znajduje się wewnątrz domu. Kolejnym atutem jest fakt, iż metal świetnie łączy się np. ze szkłem. Dzięki temu można stworzyć bardzo ciekawe rozwiązania i aranżacje dopasowane do stylu w jakim urządzony zostanie dany dom. W zależności od indywidulanych upodobań można postawić zarówno na bardziej delikatne, jak i masywniejsze konstrukcje z rożnymi wzorami. Znajdzie się coś ciekawego dla miłośników geometrycznego minimalizmu, jak i dla zwolenników bardziej tradycyjnych stylów. Projektowaniem, wykonawstwem i montażem balustrad schodowych zajmuje się sprawdzona firma Metalik Tomasz Sikorski z Aleksandrowa Łódzkiego, która oferuje najwyższą jakość usług, dopasowaną do wymagań klientów. Ponadto, przedsiębiorstwo to zajmuje się również produkcją różnych bram i ogrodzeń.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas