Artykuł sponsorowany Stawianie ścianek działowych – łatwe tworzenie nowych pomieszczeń

Stawianie ścianek działowych – łatwe tworzenie nowych pomieszczeń

Rozkład pomieszczeń można zaaranżować we własny sposób. Stawianie ścianek działowych to prosty sposób na wyodrębnienie lub odgrodzenie od całości pokoju lub aneksu. Pomimo że, taka dodatkowa ściana nie jest to elementem konstrukcyjnym, musi spełniać podstawowe wymagania dotyczące dźwiękoszczelności oraz wytrzymałości. Do wyboru są konstrukcje z płyty gipsowo-kartonowej lub bloczków betonowych.

Jakie wymagania mają ścianki działowe?

Jeśli mamy do dyspozycji duży lokal, możemy w nim wyodrębnić dodatkowe pomieszczenia.Stawianie ścianek działowych to łatwy sposób tworzenia przegród i zmiany układu lokalu. Nie są one elementami nośnymi, więc wymagania względem nich nie są bardzo restrykcyjne, ale mimo to muszą spełniać warunki dotyczące wygody i trwałości w eksploatacji budynku. Muszą wytrzymać nacisk powierzchniowy i trzeba się liczyć z tym, że są dodatkowym obciążeniem stropów. Dlatego w przypadku użycia ciężkich materiałów, zamiast płyty G-K, trzeba się upewnić co do nośności podłoża. Ścianki działowe muszą mieć odpowiednią dźwiękoszczelność, by zapewnić komfort mieszkańcom. Muszą też mieć taką wytrzymałość, by utrzymać zawieszane na niej przedmioty. Stawianie konstrukcji zleca się firmie budowlanej, która się specjalizuje w tego rodzaju pracach np. T.D.BUD.

Jak przebiega stawianie ścianek?

W zależności od rodzaju ścianek działowych wykonuje się następujące prace. Ścianki szkieletowe są lekkie i proste w montażu, dlatego są najczęściej wykorzystywaną metodą wewnątrz. Polega na przytwierdzeniu stalowych profili przypodłogowych i słupkowych, a następnie płyt gipsowo-kartonowych w tych ramach. By zwiększyć izolację akustyczną, można dodatkowo wzmocnić je wełną mineralną. Wewnątrz można łatwo poprowadzić instalacje, a potem się szpachluje, szlifuje i można pomalować. Przegrody z bloczków z betonu komórkowego są polecane, gdy przewidywane jest mocowanie cięższych przedmiotów. Tego typu ścianki kotwi się ze ścianami nośnymi za pomocą prętów stalowych. Są polecane, gdy w ściankach będą np. instalacje rurowe.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas