Artykuł sponsorowany Skup drewna – co zrobić z budulcem po rozbiórce budynku?

Skup drewna – co zrobić z budulcem po rozbiórce budynku?

Rozbiórka drewnianego budynku wiąże się z wieloma trudnościami. Musimy uzyskać pozwolenie na prace rozbiórkowe oraz zatrudnić firmę specjalizująca się w wykonywaniu tego typu prac lub wykonać je samodzielnie, a następnie posprzątać po zakończonych pracach. Często deski, które pozostały po zakończeniu prac rozbiórkowych nadają się do ponownego wykorzystania – gdzie możemy je sprzedać?

Rozbiórka budynku z drewna

Jeśli na naszej działce stoi nieużywany budynek gospodarczy, wiata lub stodoła, może nadejść moment, w którym postanowimy pozbyć się tego nieużywanego obiektu. Rozbiórka takiego budynku wykonana powinna być profesjonalnie, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa oraz za zgodą odpowiednich urzędów, dlatego najlepiej zadanie to powierzyć specjalistom, takim jak firma budowlana Silvva, specjalizująca się w rozbiórce konstrukcji drewnianych.

Fachowcy nie tylko bezpiecznie i sprawnie rozbiorą stary obiekt, ale również zajmą się usunięciem azbestu z poszycia dachowego lub wymianą starego poszycia ścian na nowe deski, lub blachę brązową. Ponadto, korzystając z usług specjalistów, nie musisz martwić się o sprzątanie po rozbiórce.

Skup starego drewna

Po rozbiórce konstrukcji drewnianej zazwyczaj zostaje sporo starego drewna. Część z desek być może nadaje się do ponownego użycia, warto więc sprzedać ten materiał budowlany. Najlepszym rozwiązaniem jest odsprzedanie go firmie przeprowadzającej rozbiórkę – obniży to koszt usługi oraz pozbawi nas problemu, jakim jest poszukiwanie uczciwego skupu drewna.

Firmy oferujące skup drewna po rozbiórce przyjmują stare drewno w formie:

  • desek obiciowych iglastych oraz liściastych – długich (wymiary od 2,1 m x 10 cm x 15 mm) i krótkich (wymiary od 1m do 2,1 długości x 10 cm x 15 mm);
  • desek podłogowych o wymiarach równych lub większych 2,1m x 15 cm;
  • bali płaskich o wymiarach  od 2,5 m długości, od 5cm grubości i od 15cm szerokości;
  • a także krokwi i płatwi - od 2,1 m długości oraz od przekroju 10cm/10cm.

O czym należy pamiętać, jeśli chcemy sprzedać deski?

Nie każde drewno zostanie jednak przyjęte do skupu, o czym warto pamiętać. Firmy zajmujące się skupowaniem starego drewna skupują jedynie materiał, który nadaje się do ponownego użytku – jako materiał budowlany lub opałowy. Deski nie mogą wiec być zgniłe ani bardzo robaczywe, ponieważ nie są one bezpiecznym w użyciu materiałem. Co więcej, z niepowodzeniem spotkamy się również, chcąc odsprzedać deski, które zostały pomalowane przy użyciu farby, oleju lub ropy.

Jeśli na naszej działce znajduje się nieużywany obiekt wykonany z drewna, warto zastanowić się nad jego rozbiórką lub renowacją jak najszybciej, ponieważ długie wystawienie na warunki atmosferyczne znacznie zmniejsza szansę sprzedaży drewna po rozbiórce budynku.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas