Materiał Partnera Schody gięte – w jakich wnętrzach je stosować i jaką markę w Polsce wybrać?

Schody gięte – w jakich wnętrzach je stosować i jaką markę w Polsce wybrać?

Rodzajów schodów jest dzisiaj bardzo wiele. Z powodzeniem sprzedają się na rynku te dwubelkowe, jednobelkowe, zakręcane, młynarskie, drabinowe, a także gięte. Niezależnie od swojej formy konstrukcyjnej, to materiały wykończeniowe, a także geometria przestrzeni, wyznaczają to, do jakiego stylu będą pasowały. Tu przykładem mogą być właśnie schody gięte, które dzisiaj często uznaje się za bardzo eleganckie.

Czym wyróżniają się schody gięte?

Schody gięte to niezwykłe konstrukcje, które mogą przybierać różne, bardzo opływowe formy, ułatwiające umieszczenie ich w tzw. szybkie dla schodów. Warto przy tym wiedzieć, że mogą być one bardzo strome, dostosowane do ciasnych pomieszczeń, jak i niesamowicie płaskie, świetnie współgrające z wnętrzami bardzo przestronnymi. Jeśli chodzi o schody gięte, warto wiedzieć, że pomimo możliwości dostosowania ich do stylu skandynawskiego, rustykalnego, wiejskiego, modernistycznego, klasycznego, awangardowego, czy industrialnego, ich delikatność i finezyjność, nadają im niezależnie od wykończenia, charakter bardzo elegancki. To dlatego można je zobaczyć między innymi w hotelach, restauracjach, w siłowniach, centrach handlowych, salonach samochodowych, klinikach medycyny estetycznej, czy pięknych willach. Nie oznacza to jednak, że nie można ich dostosować do przestrzeni małego domu jednorodzinnego, np. dla czterech osób!

Konstrukcja schodów giętych

Dzisiaj schody gięte najpiękniej wyglądają wtedy, kiedy ich konstrukcję wsporczą, stanowi odpowiednio wygięta i dostosowana do geometrii wnętrza jedna belka łącząca kondygnacje. Może one być zaś wykonana zarówno z wysokiej klasy drewna, jak i z metalu. Na niej zaś umieszczane są wszystkie schodki, które mogą być również wykonane z drewna, czy metalu, a nawet z hartowanego szkła z odpowiednią strukturą przyczepności, pozwalającą na bezpieczne użytkowanie. Balustrady i poręcze, jeśli chodzi o dobór materiału, powinny współgrać z dwoma wcześniej wymienionymi elementami, a także z wystrojem wnętrza.

Schody gięte PRESTIGE

Jak już wspomniano, schody gięte często występują w bardzo eleganckiej formie, niezależnie od stylu wnętrzarskiego i zastosowanych materiałów wykończeniowych. Przykładem może być polska marka TEKO, która oferuje wyroby z polecanej klientom indywidualnych, biznesowym i publicznym, linii PRESTIGE. Wyróżnia ją wizualna stoickość, naturalizm, a także solidność i pełen komfort użytkowy. Warto zapoznać się ze schodami giętymi tejże firmy, na jej dedykowanej stronie www, na której dowiesz się, że TEKO to również producent wyjątkowych podłóg oraz drzwi. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas