Artykuł sponsorowany Różne rodzaje okien i drzwi- na jakie powinniśmy się zdecydować?

Różne rodzaje okien i drzwi- na jakie powinniśmy się zdecydować?

Niezwykle istotnym elementem w naszych domach są okna i drzwi – zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Jednak w momencie, gdy przychodzi do ich zamontowania większość osób w pierwszych odruchu patrzy jedynie na sam wygląd, a dopiero chwile później zaczyna oceniać funkcjonalność, wytrzymałość czy materiał z jakiego zostały wykonane. Oczywiście estetyka również ma znaczenie i często jest kluczowa gdy dobieramy te elementy do bryły budynku czy aranżacji wnętrza, jednak nie jest to jedyny element, na który powinniśmy zwrócić uwagę. Na jakie rodzaje drzwi i okien się zdecydować, aby posłużyły nam długo i pięknie się prezentowały?

Drewniane, pcv, aluminiowe

Takie rozróżnienie dotyczy przede wszystkim okien. Jednak zarówno okna drewniane, jak i okna PCV czy okna z aluminium mają swoich zwolenników i przeciwników, a także liczne wady i zalety, które warto dokładnie rozważyć przed dokonaniem zakupu. Różnić się będą one między sobą wyglądem ale także parametrami, które w większości przypadków mogą zostać dość precyzyjnie dopasowane do potrzeb i oczekiwań klienta. Jeśli nie mamy pewności na jaki rodzaj okien się zdecydować to najlepszym rozwiązaniem jest skonsultowanie się ze specjalistą. Kupując je od producenta z wieloletnim doświadczeniem i wiedzą, zyskujemy pewność co do wysokiej jakości. Dodatkowo uzyskamy fachową pomoc i doradztwo w zakresie tego co powinniśmy kupić – poznamy każde rozwiązanie z osobna i z łatwością wybierzemy okna i drzwi balkonowe.

Całe drewniane, a może z przeszkleniem?

Specjalista z firmy Eurodrew zaznacza, że w przypadku drzwi dla wielu klientów niezwykle trudny pozostaje wybór tego, czy powinny w nich znaleźć się przeszklenia czy tez nie. Jeśli drzwi wstawiamy w bloku i są wyjściem na klatkę schodową to dość powszechnie są one jednak pełne. W przypadku drzwi zewnętrznych w domach spotkać można się z bardzo różnymi rozwiązaniami – często pojawiają się mniejsze lub większe przeszklenia, niekiedy w formie luster weneckich lub zwyczajnie lustrzane, aby nie było widać co dzieje się wewnątrz i zachować prywatność. Jeśli z kolei chodzi o drzwi wewnętrzne to przeszklenia raz się pojawiają a raz nie, jednak w większości przypadków jeśli już szyba jest to jest mleczna również dla zapewnienia prywatności osobom zamieszkującym dane pomieszczenie czy korzystającym z łazienki. W ten sposób gdy jesteśmy blisko drzwi może być widać nasz cień jednak nic poza tym.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas