Artykuł sponsorowany Rozbiórka budynku gospodarczego – krok po kroku

Rozbiórka budynku gospodarczego – krok po kroku

Zastanawiasz się nad rozbiórką budynku gospodarczego na swojej posesji? W takim razie musisz znać kilka podstawowych informacji, między innymi odnośnie formalności. Sam proces rozbiórki to już nieco inna sprawa i wymaga udziału profesjonalistów, którzy nie tylko zabezpieczą teren wokół, ale również wykonają wszystkie zadania szybko, skrupulatnie i w pełni bezpiecznie!

Rozbiórka budynku gospodarczego – co z formalnościami?

Samowolna rozbiórka budynku? To nie przejdzie, pominięcie procedury formalnej nie jest możliwe, a wręcz nielegalne. Tak sprawa wygląda przede wszystkim w przypadku chęci rozbiórki budynków zabytkowych czy domów mieszkalnych o wysokiej konstrukcji, najczęściej powyżej 8 metrów. Jednak, jeśli chodzi o rozbiórkę budynku gospodarczego, sytuacja wygląda zgoła inaczej. Możliwe jest bowiem dokonanie tych czynności bez uzyskania zgody odpowiednich organów.

Dzieje się tak wtedy, gdy budynek spełnia pewne kryteria. Przede wszystkim nie jest wpisany do rejestru zabytków i nie jest objęty ochroną konserwatorską. Obiekt ten musi być niższy niż 8 metrów, a odległość ścian do końca działki nie może być mniejsza, niż połowa wysokości budynku, który ma być rozebrany. Tak naprawdę to wszystkie zasady, których należy przestrzegać. Jeśli konkretny obiekt je spełnia, można przejść do prac rozbiórkowych.

Samodzielnie czy z firmą rozbiórkową?

Czy jednak rozbiórkę budynku gospodarczego dobrze jest wykonywać samemu? Może lepiej zlecać pracę firmie rozbiórkowej, na przykład Krzysztof Nadobnik PHUT? Bez dwóch zdań ta druga opcja jest tą rozsądniejszą z kilku powodów. Przede wszystkim wszelkie prace przebiegną szybciej i sprawniej. Fachowcy wiedzą, jak podejść do rozbiórek, zrobią to także bezpieczniej na samym początku zabezpieczając teren. Sprawią także, że materiały po rozbiórce będzie można wykorzystać do czegoś innego, budynek gospodarczy nie zostanie bowiem zburzony. Przy samodzielnym rozbieraniu obiektu z pewnością doszłoby do nieodwracalnych uszkodzeń materiałów.

Opracowanie:

Krzysztof Nadobnik PHUT

Kościan , Ogrodowa 1A

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas