Artykuł sponsorowany Rodzaje paneli podłogowych

Rodzaje paneli podłogowych

Panele podłogowe w ostatnim czasie są coraz częściej kupowane przez Klientów. Nic dziwnego – w dość atrakcyjnej cenie dostaniemy podłogę odporną na ścieranie, zalanie, idealnie dopasowaną do naszego wnętrza. Wybór jest naprawdę ogromny! Ponadto są bardzo uniwersalne – nadają się zarówno do salonu, jak i kuchni czy łazienki. Jakie rodzaje paneli podłogowych wyróżniamy i czym się charakteryzują?

Najpopularniejsze rodzaje paneli podłogowych

Biorąc pod uwagę sposób montażu, styl oraz proporcje surowców, z których wykonano panele, wyróżniamy kilka podstawowych rodzajów:

  • panele laminowane - wykonane z płyty HDF, MDF lub wiórowej, pokrytej warstwą laminatu z naniesioną grafiką imitującą wygląd drewna, kamienia lub płytek ceramicznych. Są trwałe, dość odporne na ścieranie i łatwe w utrzymaniu;

  • panele winylowe - wykonane z PVC, z dodatkiem mineralnych wypełniaczy i pigmentów. Mogą mieć różne tekstury i wykończenia, w zależności od indywidualnych preferencji. Są odporne na wilgoć i uszkodzenia mechaniczne i bardzo proste w montażu;

  • panele drewniane - wykonane z różnych gatunków prawdziwego drewna. Wyróżniają się niepowtarzalną elegancją i trwałością, ale wymagają regularnej konserwacji. Nie nadają się do pomieszczeń o wysokiej wilgotności powietrza, takich jak łazienka czy kuchnia;

  • panele korkowe – ich rdzeń tworzy mieszanka aglomeratu korkowego oraz płyty HDF lub MDF, mająca właściwości izolacyjne i tłumiące dźwięki. Mogą mieć różne wykończenia i kolory, a także imitować drewno.

Na co zwrócić uwagę kupując panele?

Przygotowując się do wyboru paneli podłogowych, warto rozważyć kilka kluczowych kwestii. Po pierwsze, grubość – im większa, tym bardziej wytrzymałe i trwałe będą. Warto wybierać te o grubości powyżej 8 mm. Drugi równie istotny parametr to klasa ścieralności, tzw. AC. Jej wartość powinna być adekwatna do intensywności użytkowania pomieszczenia. Najwyższa dostępna klasa ścieralności to AC5 jest przeznaczona do użytku w miejscach o dużym natężeniu ruchu. Warto także sprawdzić, czy dany model jest wodoodporny.

Nie mniej ważny jest wygląd i wzór paneli.  W ofercie salonu Gross, znajdziemy szeroki wybór faktur i odcieni paneli od wiodących producentów. Reszta uzależniona jest od naszego gustu i stylu danego pomieszczenia.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas