Materiał Partnera Rodzaje instalacji elektrycznych.

Rodzaje instalacji elektrycznych.

Instalacja elektryczna to zespół urządzeń elektrycznych służących do dostarczania energii elektrycznej.  Składa się z  przewodów, kabli oraz urządzeń i przyrządów pozwalających na doprowadzenie energii elektrycznej. Najczęściej wyróżnia się instalacje oświetleniowe oraz instalacje siłowe.  Instalacje elektryczne występują w obiektach mieszkalnych  i firmach a instalacje te powinny być montowane przez rzetelnych fachowców. 

Z czego składa się instalacja elektryczna w budynku mieszkalnym?

 Instalacja elektryczna w budynku mieszkalnym składa się z układu zasilania niskiego napięcia obejmującego: przyłącza i złącza kablowe, tablicę rozdzielczą, piony i linie zasilające, instalację odbiorczą, odpowiednią liczbę obwodów.   Firmy elektryczne świadczące usługi elektryczne gwarantują odpowiednie i bezpieczne zamontowanie instalacji elektrycznej. Firma Elektron Krzysztofa Mioduszewskiego jest jedną z takich firm działająca na terenie województwa podlaskiego.  Firma zapewnia najwyższej jakości usługi w rozsądnej cenie, przy zachowaniu wysokiej  gwarancji bezpieczeństwa.  Profesjonalna firma zapewnia odpowiednie zamontowanie instalacji elektrycznej przy zastosowaniu nowoczesnych technologii, zapewniając niezawodność swoich usług. Prawidłowo wykonana instalacja elektryczna składa się nie tylko z kabli i przewodów elektroenergetycznych, ale także urządzeń zabezpieczających przyrządów łączeniowych, zabezpieczających, ochronnych, sterujących i pomiarowych wraz z ich obudowami i konstrukcjami wsporczymi, a także rezerwowych źródeł energii elektrycznej oraz zespołów prądotwórczych wraz z instalacjami przynależnymi do tych urządzeń. Jak widać, jest to skomplikowany proces, który lepiej pozostawić fachowcom.
Inne rodzaje instalacji elektrycznych.

Oprócz instalacji oświetleniowych oraz siłowych możemy wyróżnić także instalacje teletechniczne i komputerowe, instalacje i urządzenia sygnalizacji sterowania pomiarów i monitorowania, instalacje elektryczne alarmowe, przeciwpożarowe i ochrony mienia czy instalacje specjalne, np.instalacje tzw.inteligentnego budynku. Firma elektron świadczy usługi elektryczne oraz  oferuje  pomoc w zakresie prac instalatorskich nie tylko instalacji elektrycznych, ale także przyłączy elektrycznych, instalacji teletechnicznych, systemów alarmowych i monitoringowych. Sprawdź, czy możemy Ci pomóc i skorzystaj z naszych usług. Bezpieczeństwo, atrakcyjne ceny i wysokiej klasy usługi to nasze mocne strony. Elektroinstalarstwo jest specjalnością firmy Elektron.

Opracowanie:

Elektron Krzysztof Mioduszewski

Łomża , Prusa 10

  • tel. 505 110 276

Podziel się