Artykuł sponsorowany Rodzaje agregatów tynkarskich

Rodzaje agregatów tynkarskich

Agregat tynkarski to bardzo dobry wybór dla firm zajmujących się nakładaniem tynków. W zależności od rozmiarów prowadzonej działalności zasadny jest zakupu odpowiedniego typu agregatu. Nabycie tej maszyny jest konieczne jeśli przedsiębiorstwo chce się rozwijać i osiągać większe zyski. Każdy inwestor powinien dobrać właściwy rodzaj urządzenia do profilu oferowanych przez siebie usług. Jakie rodzaje agregatów tynkarskich są dostępne na rynku?

Sposób sterowania agregatem tynkarskim

Pierwszym zasadniczym kryterium podziału jest sposób sterowania urządzeniem. Możemy wyróżnić agregaty ręczne (manualne) i automatyczne. Zakup tego drugiego jest bardziej kosztowny i opłacalny przy dużych rozmiarach działalności. Częściej jednak wybierane są agregaty manualne, gdyż ich cena jest atrakcyjniejsze a wydajność zadowalająca. Wydajność agregatów tynkarskich podawana jest w litrach na minutę. Producenci wskazują ją w formie przedziału, ponieważ na jej ostateczny wynik wpływa rodzaj zastosowanej mieszanki.

Rodzaj zaprawy

W zasadzie od tego powinniśmy zacząć podejmowanie decyzji w sprawie kupna odpowiedniego typu agregatu. Dostępne są różnego rodzaju zaprawy służące do wyrobu mieszanki agregatem. W tym miejscu można wyróżnić trzy grupy zapraw, a są to: zaprawy klejące, płynne jastrychu, materiały suche – do wykonywania tynków cementowo-wapiennych, cementowych, gipsowych i elewacyjnych. Niektóre agregaty mają wytyczne co do stopnia ziarnistości mieszanki: Należy również zwrócić uwagę na wielkość zbiornika – im jest większy, tym większe są możliwości wykonania pracy w ciągu jednego dnia. Zakup agregatu pozwala zaoszczędzić czas i siły, w konsekwencji ta inwestycja szybko się zwraca.

Pozostałe kryteria

Przy wyborze agregatu tynkarskiego istotne są także: odległość podajnika, ciśnienie tłocznia, moc – zazwyczaj 6kW, najwięcej 10 kW, wyposażenie oraz wymiary i waga. Odległość podajnika podobnie jak wydajność agregatu uzależniona jest od rodzaju mieszanki. Każdy agregat posiada wyposażenie, które otrzymujemy wraz z jego nabyciem, oprócz podstawowego na które składa się: pompa, mieszadło do tynków, wąż tłoczny do zaprawy, końcówka natryskowa lub pistolet, sito, czyszczak, klucze i złączki, opcjonalnie – w zależności od typu maszyny – w wyposażeniu może znaleźć się też: sprężarka, moduł wodno-powietrzny i pokrywa przeciwpyłkowa. Warto zwrócić uwagę na to, czy agregat posiada zalety takie jak – duża odległość podawania i niska wysokość zasypu ułatwiająca pracę operatora.

Zakup odpowiedniego typu agregatu wymaga przemyślenia i przeanalizowania jego cech technicznych. Przedsiębiorstwo handlowo-usługowe Profil-Tools posiada w ofercie sprzedaży nowe i używane agregaty tynkarskie o sprawdzonej jakości.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas