Materiał Partnera Remont dróg asfaltem na zimno krok po kroku

Remont dróg asfaltem na zimno krok po kroku

Wydaje się, że prace drogowe związane z remontem nawierzchni dróg, czyli uzupełnieniem ubytków i wybojów, wymagają wiele czasu i wysiłku. Nowoczesne rozwiązanie w postaci masy bitumicznej na zimno nie tylko ułatwia, ale znacznie skraca cały ten proces, ponieważ miejsca naprawiane za jej pomocą są gotowe do użytku natychmiast po zakończeniu robót ziemnych.

Zalety mieszanki mineralno-asfaltowej

Masa bitumiczna na zimno jest innowacyjnym rozwiązaniem, które z powodzeniem zastępuje tradycyjny asfalt w remontach dróg. Jej produkcją oraz sprzedażą od lat zajmuje się firma Degamex zlokalizowana w Połańcu. Jej produkty cieszą się pozytywną opinią specjalistów z branży budownictwa drogowego, co najlepiej potwierdza przydatność mieszanek mineralno-asfaltowych na zimno.

Masa bitumiczna przeznaczona jest do przeprowadzania prostych napraw jezdni, przejść, chodników, podjazdów czy innych nawierzchni betonowych i asfaltowych. Służy ona też do ogólnego profilowania dróg oraz chodników. Jej główną zaletą jest łatwość użycia, ponieważ mieszanka nie musi być podgrzewana przed wykorzystaniem, a ponadto nie wymaga też użycia specjalistycznych narzędzi. Do jej atutów zaliczyć należy również fakt, że może być ona stosowana przez cały rok, naprawy natomiast przeprowadzać można nawet w trudnych warunkach pogodowych – znacznie poszerza to czas prac drogowych, jakie mogą być przeprowadzane.

Ważną właściwością asfaltu na zimno jest również to, że miejsce naprawiane za jego pomocą może być użytkowane natychmiast po zakończeniu prac remontowych, a to skraca nie tylko czas pracy, ale również ewentualnych utrudnień w ruchu drogowym.

Naprawy nawierzchni z użyciem asfaltu na zimno

Mieszanka mineralno-asfaltowa produkowana przez Degamex pakowana jest w worki foliowe szczelne o wadze 25 kilogramów. Taka ilość wystarczy do uzupełnienia ubytku o powierzchni 1 m2 oraz głębokości około 1 cm. Odpowiednie przechowywanie – w miejscu chłodnym i zacienionym, daleko od ognia i wysokich temperatur – gwarantuje jego przydatność do użycia na okres 12 miesięcy.

Podstawowym warunkiem skuteczności remontu przeprowadzanego z wykorzystaniem mas bitumicznych na zimno jest odpowiednie przygotowanie nawierzchni. Pierwszy krok obejmuje zatem dokładne wyczyszczenie ubytku, który będzie uzupełniany.

Następnie masa bitumiczna powinna zostać w ubytek wsypana w ilości odpowiadającej jego rozmiarom. Kolejny etap obejmuje precyzyjne rozprowadzenie mieszanki na jego powierzchni za pomocą łopaty. Kiedy to jest zrobione, masę należy dokładnie ubić w celu jej wyrównania – jeśli jest taka potrzeba, dodawana jest kolejna warstwa mieszanki tak, aby po ubiciu miejsc napraw znalazło się na tym samym poziomie, co pozostała nawierzchnia. Lepiej jest dodawać asfalt na zimno stopniowo, aż do uzyskania właściwego efektu. Po dokładnym wyrównaniu nawierzchnia jest gotowa do użytku.

Opracowanie:

Degamex Agnieszka Górniak

Gnojnik 863

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas