Artykuł sponsorowany Remont domu lub mieszkania – z projektem czy bez?

Remont domu lub mieszkania – z projektem czy bez?

Remont mieszkania lub domu bywa niemałym wyzwaniem. Mimo to można sobie z nim poradzić bez większych problemów dzięki dobrej ekipie remontowej oraz projektowi przygotowanemu przez architekta. Niestety, niektórzy rezygnują z projektu. Czy jest to dobry krok? Czy warto zrezygnować z projektu i zaoszczędzić pieniądze, czy też lepiej zdać się na pomoc specjalisty?

Funkcjonalność i estetyka

Remont domu lub mieszkania to świetna okazja nie tylko do odświeżenia pomieszczeń, ale również poprawy ich funkcjonalności i wszelkich innych rzeczy, które irytują, przeszkadzają i nie sprawdzają się. Przemyślany remont pozwoli optycznie zmniejszyć lub powiększyć pomieszczenie, poprawić oświetlenie, funkcjonalność itp. Oczywiście można podjąć się samodzielnie tego zadania, zwłaszcza jeśli ktoś posiada wiedzę o produktach wykończeniowych i ma zmysł przestrzenny oraz estetyczny. Warto jednak to zadanie powierzyć doświadczonemu architektowi, np. z biura architektonicznego Neo-Project Wysogląd Piotr z Krakowa. Specjalista od lat pracujący w zawodzie ma za sobą mnóstwo tego typu projektów. Jest w stanie szybko wybadać potrzeby klienta i zaproponować najlepsze rozwiązania dopasowane do budżetu, jakim dysponuje klient. Dzięki temu mieszkanie zyska nowy wymiar, będzie przy tym niezwykle estetyczne i będzie pasowało do charakteru jego właścicieli.

Radość ze zmian

Remont może być dużą frajdą – odświeżenie mieszkania, poprawa jego funkcjonalności i mankamentów, wybór wymarzonych materiałów wykończeniowych daje dużo radości. Niestety, im dłużej trwa remont, porównywanie produktów i mierzenie się z remontowymi niespodziankami, tym szybciej początkowy entuzjazm zamienia się w zniechęcenie i stres. Inaczej jest w przypadku współpracy z pracownią architektoniczną. Głównym zadaniem klienta jest w przekazanie swoich wizji nowego wystroju, pomysłów i celów. Natomiast architekt zajmuje się całą resztą. Specjaliści pracujący w branży są na bieżąco z nowinkami architektonicznymi, dysponują zniżkami u producentów lub w marketach budowlanych, ponadto zawsze mają głowę pełną pomysłów. Decydując się na odświeżenie wnętrza z projektem remontu mieszkania, można liczyć w zasadzie na same korzyści.

Ułatwienie dla ekipy remontowej

Jest jeszcze jedna korzyść wynikająca z zamówienia projektu – jest to ogromne ułatwienie dla ekipy remontowej. Gotowy projekt jest niczym kompas podczas prac remontowych. Przebiegają one szybciej, sprawniej i minimalizują potencjalne konflikty na linii właściciel mieszkania i firma remontowa. Jest to istotne zwłaszcza w starym budownictwie, które może być pełne niespodzianek.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas