Artykuł sponsorowany Rekuperacja, czyli co?

Rekuperacja, czyli co?

Jeśli chcemy cieszyć się świeżym powietrzem w naszym domu powinniśmy zastanowić się, jaka wentylacja będzie najlepsza dla naszego budynku. Jest to decyzja, którą warto podjąć w momencie projektowania systemów grzewczych, wentylacyjnych i elektrycznych. Później może być problem z montażem wybranego modelu wentylacji lub nie będzie jej można poprowadzić w każdym pomieszczeniu, które do tego wskażemy. A na czym polega rekuperacja i dlaczego jest to dobry wybór?

Pracownicy firm specjalizujących się w projektowaniu i montażu wentylacji oraz klimatyzacji jak firmy Gradus doradzą, jaki model wentylacji sprawdzi się w naszym domu. Zajmujemy się wykonawstwem kompletnych instalacji od projektu poprzez montaż do serwisowania naszych produktów. Dodatkowo zajmujemy się pomiarami skuteczności wentylacji oraz przeglądami gwarancyjnymi. Dużym zainteresowaniem naszych klientów cieszy się wentylacja mechaniczna pomagająca odzyskać nieco ciepła. Na czym ona polega?

Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem

Tego rodzaju wentylacja jest nieco bardziej skomplikowana, ale ma wiele zalet, które minimalizują ewentualne niedogodności z nią związane. Przede wszystkim powietrze jest wymieniane niezależnie od warunków atmosferycznych panujących na zewnątrz budynku. Wielu klientów docenia również fakt, że czasem można nawet odczuć lekkie ochłodzenie pomieszczeń latem. Powietrze jest filtrowane, czyli pozbawione zanieczyszczeń, alergenów i smogu. Jednak to, co przekonuje szczególnie osoby zainteresowane wybudowaniem domu energooszczędnego to zmniejszenie wydatków na ogrzewanie nawet do 50% dzięki odzyskiwaniu ciepła z powietrza, które usuwamy z naszych pomieszczeń. Możemy wykorzystać energię z gruntu decydując się na gruntowy wymiennik ciepła. Zanim jednak zdecydujemy się na ten rodzaj wentylacji należy upewnić się, że nasz dom na pewno jest szczelny. Zimne powietrze dostające się szczelinami zwiększałoby tylko zapotrzebowanie na grzanie.

Co będzie potrzebne?

Jeśli doceniamy brak zaparowanych luster podczas kąpieli, szybkie usuwanie zapachów z kuchni i nie lubimy otwierać okien, bo dokuczają nam owady, przeciągi czy hałas, to jest to wybór dla nas! Należy pamiętać jednak o kilku kwestiach. Projekt wentylacji mechanicznej powinien być przygotowany na początku budowy domu. Co ciekawe okna w takim domu mogą być nieotwieralne, ponieważ cała wymiana powietrza będzie zachodziła dzięki wybranej instalacji. Oszczędzimy również na tym, że nie będą potrzebne kominki i nasady kominkowe czy kanały wentylacji grawitacyjnej. To, co nam potrzebne to rekuperator oraz sama instalacja, czyli kanały wentylacyjne. Dziś na rynku można wybierać różne kanały np. izolowane stalowe, polietylenowe lub systemy hybrydowe łączące te dwa typy. Należy również pamiętać, że trzeba regularnie wymieniać filtry powietrza oraz czyścić kanały wentylacji, jeśli chcemy cieszyć się jej poprawnym działaniem. Jej elementy zawsze mogą ulec awarii, dlatego naszym klientom oferujemy serwis oraz sprzedaż części czy elementów zastępczych!

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas