Artykuł sponsorowany Regeneracja pionów i rur kanalizacyjnych polimerem ElastoFlake

Regeneracja pionów i rur kanalizacyjnych polimerem ElastoFlake

Naprawa rur kanalizacyjnych nie musi wiązać się z kuciem ścian czy prowadzeniem wykopów. Gruntowny remont lub naprawę systemu kanalizacji możemy przeprowadzić za pomocą płynnego polimeru ElastoFlake, który działa na rury od wewnątrz, tworząc trwałą i wytrzymałą powłokę ochronną. Przyjrzyjmy się bliżej właściwościom oraz zastosowaniu tej innowacyjnej technologii.

Możliwości polimeru ElastoFlake

Renowacja systemu kanalizacji to często ogromne wyzwanie. Kojarzy się nam z prowadzeniem wielu robót, w tym kucia ścian oraz wykopami. Atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnego remontu stanowi renowacja rur i pionów kanalizacyjnych przy użyciu płynnego polimeru ElastoFlake oferowana przez firmę KAN-FIX. Technologia ta pozwala skutecznie przeprowadzić renowację rur od wewnątrz.

Materiał ElastoFlake warto wykorzystać z czterech powodów, które obejmują:

  • wszechstronność zastosowania;
  • trwałość powłoki ochronnej;
  • elastyczność powłoki ochronnej;
  • krótki czas prac.

Płynny polimer może być stosowany do naprawy rur kanalizacyjnych wykonanych z plastiku, stali nierdzewnej, betonu, miedzi oraz żeliwa o średnicach między 40 a 200 milimetrów. Sprawdzi się też w rynnach i rurach spustowych. Problemu nie stanowi też wielkość systemu – polimer ElastoFlake jest skuteczny zarówno w domach jednorodzinnych, jak i większych konstrukcjach takich jak hotele, szkoły czy zakłady przemysłowe.

Technologia ta zapewnia ponadto trwałość na lata. Gwarancja producenta to dziesięć lat, natomiast wyniki testów jakości oceniają żywotność materiału na dwadzieścia pięć. Po renowacji płynnym polimerem rury są odporne na działanie między innymi wysokiego ciśnienia, detergentów i substancji chemicznych, a także na korozję. Dzięki elastyczności materiału ElastoFlake rury nie ulegają pęknięciom czy naprężeniom spowodowanym przez rozszerzalność cieplną.

Niezwykle ważnym atutem jest tu szybkość, z jaka prowadzona jest regeneracja pionów kanalizacyjnych. Płynny polimer wprowadzany jest do rur metodą natryskową, gdzie schnie i utwardza się przez jedyne 150 sekund. Dzięki temu remont systemu kanalizacji zająć może zaledwie kilka godzin.

Parametry techniczne polimeru ElastoFlake

Skuteczność działania materiału ElastoFlake w regeneracji rur i pionów kanalizacyjnych potwierdzają wyniki rygorystycznych badań przeprowadzonych przez VTT EXPERT SERVICES LTD. Polimer został stworzony i sprawdzony w trudnych warunkach klimatycznych Skandynawii.

Testy VTT potwierdziły zgodność parametrów technicznych materiału ElastoFlake z normami:

  • ISO 527;
  • ISO 178;
  • EN ISO 9969;
  • EN ISO 9967;
  • ISO 2808;
  • EN 75.

Podczas badań sprawdzono były między innymi czas wiązania, wytrzymałość na rozciąganie i zginanie, sprężystość, żywotność oraz wpływ starzenia się na szczelność i przyczepność.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter