Artykuł sponsorowany Rębaki tarczowe vs bębnowe. Jaką maszynę do drewna wybrać?

Rębaki tarczowe vs bębnowe. Jaką maszynę do drewna wybrać?

Zakup rębaka do drewna nie jest prostym zadaniem. Wiele osób nie ma pojęcia, czy lepszym wyborem jest model tarczowy, czy bębnowy. Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, gdyż wszystko zależy od tego, do jakich celów będzie wykorzystywana maszyna. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, to ten wpis jest właśnie dla Ciebie!

Kiedy postawić na rębak tarczowy?

Rębak tarczowy świetnie sprawdza się w przypadku nieskomplikowanych prac. W zdecydowanej większości przypadków tego rodzaju maszyny wybierane są przez firmy zajmujące się pielęgnacją zieleni miejskiej, przydrogowej jak i osoby prywatne (m.in. posiadające gospodarstwa sadownicze i rolne), które potrzebują szybko i tanio pozbyć się odpadów drewna. W tarczowych rębakach Teknamotor zespołem tnącym jest metalowa tarcza z osadzonymi na niej nożami tnącymi. Wielkość otrzymywanego zrębka zależy w głównej mierze od ilości noży tnących. Noże są ostrzone obustronnie, zwiększa to ich żywotność o 100% w stosunku do standardowych rozwiązań. Tarcza tnąca pełni również rolę wyrzutnika zrębka (po przeciwnej stronie noży tnących na tarczy umieszczone są łopatki wyrzutowe). Rębaki tarczowe charakteryzują się prostą konstrukcją, łatwą obsługą oraz dużą wydajnością w stosunku do zapotrzebowania energetycznego.

Gdzie sprawdzają się rębaki bębnowe?

W przemyśle, gdzie wymagane jest uzyskiwanie zrębka o jednorodnej frakcji pod konkretne przeznaczenie zastosowanie swoje znalazły rębaki bębnowe. Mobilne rębaki bębnowe Skorpion to profesjonalne urządzenia o dużej wydajności, charakteryzujące się łatwością i prostą obsługą w czym pomaga system załadunku tj. stół załadowczy z podajnikiem gąsienicowym. Zaś stacjonarne rębaki bębnowe to urządzenia współpracujące w zautomatyzowanych liniach produkcyjnych. Swoje zastosowanie znalazły praktycznie w każdym liczącym się tartaku i zakładzie przerobu drewna. Wydajność stacjonarnych rębaków bębnowych Teknamotor wynosi od 12 do 50 m3 /h a wielkość zrębka jaką otrzymujemy mieści się w zakresach 10 ÷ 40 mm.

Eksperci z firmy Teknamotor podkreślają, że wyprodukowane zrębki rębakami bębnowymi mają jednorodną frakcję. Jest to ważne dla zastosowania zrębka do celów energetycznych podczas spalania w piecach z podajnikami ślimakowymi jak i przy produkcji np. płyt wiórowych. Rębaki bębnowe mogą być wyposażone w regulację prędkości podawania co gwarantuje produkcję zrębka o różnych wielkościach. Zrębek otrzymywany z tych rębaków jest najwyższej jakości.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas