Materiał Partnera Przyłącze SN - formalności, o których nie można zapominać

Przyłącze SN - formalności, o których nie można zapominać

Przyłącze energetyczne SN to usługa, którą kieruje się do odbiorców rozliczających się z prądu w grupach taryfowych C1x oraz C2x, a którzy planują zwiększyć moc. Taką instalację mogą także zamówić inwestorzy budujący nowe obiekty, które będą potrzebowały przyłącza energetycznego. Dlaczego warto skorzystać właśnie z takiego rodzaju przyłącza? Jakie formalności trzeba załatwić?

Dlaczego warto wykonać przyłącze energetyczne?

Zastanawiając się nad korzyściami, warto mieć na uwadze, że budowa przyłączy energetycznych może spowodować niemałe korzyści dla firmy. I nie chodzi tutaj jedynie o aspekty techniczne, ponieważ te każde przedsiębiorstwo rozpatruje indywidualnie, ale przede wszystkim o korzyści finansowe. A te mogą być niemałe.

Zarówno Istniejące obiekty, które dzięki przyłączom SN przejdą z grupy taryfowej C na B, jak i nowe obiekty dopiero tworzące przyłącze energetyczne SN, mogą liczyć na niższe stawki dystrybucyjne, a tym samym - oszczędności, które będą widoczne już po roku użytkowania nowego przyłącza. 

Komu powierzyć wykonanie przyłącza SN

Przyglądając się kosztorysom stworzenia przyłącza energetycznego, nie sposób nie zauważyć, że przedsiębiorstwa, które zdecydują się na ich stworzenie, muszą liczyć się z niemałymi kosztami. Warto zatem już na początku planowania zastanowić się nie tylko nad środkami, z których będzie finansowana inwestycja, ale także nad odpowiednią firmą, która profesjonalnie wykona przyłącze. Tylko wysokiej klasy specjaliści są w stanie poradzić sobie z tak kosztowną inwestycją. Co więcej, wykonają ją nie tylko poprawnie, ale przede wszystkim, dzięki czemu inwestor będzie mógł cieszyć się oszczędnościami i zwrotem poniesionych kosztów.

Mając na uwadze to drugie, warto skorzystać z usług doświadczonych elektryków, dla których utworzenie tego rodzaju instalacji nie stanowi żadnego problemu. Tutaj dobrze jest pochylić się nad ofertą Elcat Bogumił Wnuk - firmy, która od lat zajmuje się budową sieci energetycznych. Należy pamiętać o tym, że doświadczony elektryk to skarb. Zamawiając usługę u takiego człowieka, można mieć pewność, że zostanie wykonana na najwyższym poziomie, a przyłącze energetyczne będzie w pełni bezpieczne.

Szukając zatem odpowiedniego wykonawcy przyłącza, powinno się polegać nie tylko na doświadczeniu określonego przedsiębiorstwa, ale także na opinii klientów, którzy skorzystali z usług podmiotu. Dobre referencje to jedna z wytycznych, na którą dobrze jest szczególnie zwrócić uwagę.

Opracowanie:

Elcat Bogumił Wnuk

Jaczkowice , Oławska 20

Podziel się