Materiał Partnera Projektowanie łazienki.

Projektowanie łazienki.

Projektowanie łazienki to podstawa, by pomieszczenie było funkcjonalne i ładnie się prezentowało. Liczy się nie tylko zakup płytek i armatury łazienkowej, ale estetyczne położenie glazury. Wszystko musi być dokładnie przemyślane. Kolor i wzór płytek dobierzemy sami, ale już jakość i ilość kafelek, doradzi glazurnik. Nie róbmy nic pochopnie, bo płytki muszą być wysokiej jakości i dobrze się prezentować.

Kładzenie płytek.

Kładzenie płytek z pozoru wydaje się sprawą banalną, ale w rzeczywistości taką nie jest. Często można spotkać się z opinią, że fachowcowi o wiele łatwiej jest położyć kafelki w kuchni, niż w łazience. Niekiedy pracę utrudnia metraż i hydraulika, co ma miejsce w małych i nieustawnych pomieszczeniach. Glazurnik musi z wielką precyzją docinać kafelki, żeby całość wyglądała estetycznie. Problematyczne są też nierówne ściany, które musi wypoziomować. Dobry fachowiec jak glazurnik Krzysztof Firlej potrafi wszystko. Jeśli tylko marzą Ci się półki z płytek czy obudowana umywalka, zrobi to estetycznie, doradzając odpowiednie produkty.

Płytki, ale jakie?

Płytki ścienne i podłogowe są ozdobą każdego pomieszczenia. Możesz zlecić wyłożenie glazurą kuchni, łazienki, przedpokoju, a nawet schowku. Dowolność materiałów pozwala na stworzenie reprezentacyjnego pomieszczenia. Pamiętaj jednak, iż oprócz uroku płytki powinny mieć odpowiednią jakość. Mają być trwałe, więc słabe parametry techniczne nie wchodzą w grę. Zarówno na ścianę, jak i na podłogę kup takie kafelki, żeby przede wszystkim służyły dopóty, dopóki nie postanowisz ich zmienić.

Płytki podłogowe.

Kupując płytki na podłogę, musimy pamiętać, żeby były antypoślizgowe. Szczególnie do łazienki, żeby nikt nie zrobił sobie krzywdy. W tym pomieszczeniu najłatwiej się poślizgnąć. Bardzo ważna jest też twardość i ścieralność płytek podłogowych. Jeśli planujesz wyłożyć kafelkami taras lub balkon, muszą być dodatkowo odporne na temperatury minusowe. Jeśli nie będą mrozoodporne, popękają. Kolejną istotną sprawą jest utrzymanie czystości. Kup taką glazurę, terakotę, by zawsze podłoga wyglądała estetycznie. Kieruj się też wygodą. Wstrzymaj się z zakupem, dopóki nie skonsultujesz zakupu z glazurnikiem.

Odpowiedni dobór płytek.

Ładne płytki są ozdobą każdego pomieszczenia. Niestety nie wszystkie kafelki, które Ci się podobają, będą nadawały się do Twojego domu. Dlaczego? Ponieważ mając przykładowo małą łazienkę, chcesz ją optycznie powiększyć. Znakomicie sprawdzą się jasne kolory: brąz, beż czy krem, które wprowadzają spokój i możesz dopasować do nich kolorowe dodatki, a ponadto łatwiej je utrzymać w czystości. Z pomieszczeniami o dużych metrażach jest zdecydowanie łatwiej. Możesz położyć ciemne kafle i wprowadzić tajemniczość i nastrojowość np. do łazienki. Jedynie odpowiednio dobierz armaturę, żeby wszystko współgrało ze sobą.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas