Artykuł sponsorowany Profesjonalne tyczenie obiektów budowlanych w ofercie firmy Algeo Piotr Kuźnicki

Profesjonalne tyczenie obiektów budowlanych w ofercie firmy Algeo Piotr Kuźnicki

Wsparcie geodety jest niezbędne podczas realizacji różnego rodzaju projektów budowlanych, zarówno do sporządzenia niezbędnej dokumentacji, jak i do przeniesienia założeń projektu na rzeczywisty teren. Firma Algeo Piotr Kuźnicki świadczy kompleksowe usługi geodezyjne, a jedną z początkowo wykonywanych przez nią czynności jest wytyczanie elementów konstrukcyjnych obiektu. Sprawdź, na czym polega ten proces oraz czym jeszcze zajmuje się przedsiębiorstwo. Zapraszamy!

Na czym polega tyczenie obiektów?

Tyczenie obiektów budowlanych to działania mające na celu wskazanie, bezpośrednio na terenie działki lub na istniejącym już budynku objętym działaniami budowlanymi, charakterystycznych punktów, które są istotne w danym układzie odniesienia oraz ich widoczne oznaczenie. Tyczenie budynków może odbywać się tylko po otrzymaniu pozwolenia na budowę, stanowi przeniesienie założeń projektu na powierzchnię działki i jest podstawą do rozpoczęcia prac. Przedstawiciel firmy Algeo Piotr Kuźnicki dodaje:

Tyczenie budynków odbywa się przy pomocy specjalistycznych urządzeń geodezyjnych, które umożliwiają wykonanie dokładnych pomiarów terenu. Skutkiem wytyczenia obiektu jest namacalne oznaczenie na działce budowlanej kluczowych punktów konstrukcyjnych.

Wytyczanie obiektów, w zależności od wielkości i konstrukcji realizowanego projektu, może odbywać się jednorazowo lub wieloetapowo, oddzielnie na każdej kondygnacji. Oznaczenie wytyczonych punktów kluczowych odbywa się zwykle za pomocą tańszej metody kołkowej lub zdecydowanie droższego sposobu ław drutowych, który opiera się o wyznaczanie krawędzi fundamentów lub osi budynku.

Wytyczanie obiektów to nie wszystko - przegląd oferty firmy

Przedsiębiorstwo Algeo Piotr Kuźnicki, z siedzibą w Warszawie, świadczy wszechstronne usługi geodezyjne. Firma, oprócz wytyczania obiektów budowlanych, zajmuje się także sporządzaniem różnego rodzaju dokumentów, m.in. map numerycznych do celów sądowych, a także do celów projektowych, które stanowią podstawę do uzyskania pozwolenia na rozpoczęcia prac budowlanych. Przedsiębiorstwo, dzięki wykwalifikowanym i doświadczonym pracownikom, oferuje kompleksową obsługę geodezyjną inwestycji budowlanej, w skład której wchodzą wszelkie działania mające na celu sprawne rozpoczęcie realizacji projektu oraz jego bezproblemowe zakończenie. W skład działań obsługi inwestycji wchodzą m.in. sporządzanie niezbędnych dokumentów prawnych, tyczenie obiektu i instalacji, nadzór budowlany, a także odbiór i inwentaryzacja powykonawcza. Dodatkowo przedsiębiorstwo zajmuje się również pojedynczymi zleceniami w zakresie geodezji, np. podziałami działek, wznawianiem granic, a także wykonywaniem niecodziennych pomiarów. Firma gwarantuje najwyższą jakość usług, profesjonalne doradztwo, terminową realizację zleceń oraz atrakcyjne warunki współpracy.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas