Artykuł sponsorowany Prefabrykowane więźby dachowe. Zalety rozwiązania

Prefabrykowane więźby dachowe. Zalety rozwiązania

Prefabrykowane więźby dachowe to bardzo dobra alternatywa dla tej tradycyjnej. W Polsce cieszą się one coraz większą popularnością z uwagi na wiele zalet. Więźby dachowe można podzielić na tradycyjne konstrukcje ciesielskie przygotowywane w zakładzie oraz na konstrukcje łączone za pomocą płytek kolczastych, które gwarantują dużą siłę połączeń o niezmiennej wytrzymałości. Jakie jeszcze zalety mają prefabrykowane więźby dachowe?


Oszczędność czasu

Budowa dachu z prefabrykatów to możliwość bardzo szybkiej realizacji inwestycji, dlatego jest to doskonałe rozwiązanie dla inwestorów, którym zależy na czasie. Tego typu technologia wykorzystywana jest w obiektach handlowo-usługowych, budynkach użyteczności publicznej czy w domach jedno- i wielorodzinnych. Prefabrykowana więźba dachowa w Koszalinie w całości przygotowywana jest w hali produkcyjnej z pomocą nowoczesnych maszyn oraz pod nadzorem wykwalifikowanych pracowników. Następnie przyjeżdża na plac budowy w gotowej postaci, a czas jej montażu wynosi zaledwie kilka dni, w przeciwieństwie do tradycyjnej więźby, której montaż może trwać nawet kilka tygodni. Tutaj oszczędność czasu wynosi nawet do 30 procent w porównaniu do innych, bardziej tradycyjnych technik. Prefabrykowana więźba dachowa pozwala na zakończenie budowy w krótszym terminie, co jest niezwykle cenną zaletą w branży budowlanej.


Niski koszt budowy i lepsze zagospodarowanie przestrzeni

Prefabrykowane wiązary dachowe łączone płytkami kolczastymi dają możliwość wykonania solidnej konstrukcji, która nie wymaga podparcia przy rozpiętości nawet do 30 metrów. Takie rozwiązanie pozwala swobodnie zagospodarować przestrzeń, nie ograniczając jej ścianami nośnymi czy słupami, a lekka konstrukcja drewniana nie stanowi obciążenia dla naszej budowli. Zastosowane wiązary pozwalają często uzyskać powierzchnię mieszkalną niewiele mniejszą od kondygnacji poniżej. Rezygnacja ze stropu pozwoli nam dodatkowo obniżyć koszty całego przedsięwzięcia. Co więcej, prefabrykowane więźby dachowe z wykorzystaniem technologii płyt kolczastych, z uwagi na to, że są przygotowywane bezpośrednio na hali produkcyjnej, pozwalają na lepsze zagospodarowanie przestrzeni na placu budowy.


Wysoka precyzja wykonania

Wykorzystanie nowoczesnych maszyn i technologii przy produkcji wiązarów dachowych pozwala wyeliminować niedoskonałości, które często mają miejsce przy ręcznym obrabianiu drewna. Innowacyjna linia produkcyjna i szablony umożliwiają precyzyjne wykonanie oraz doskonałą powtarzalność wymiarów, co skutkuje uzyskaniem materiału najwyższej jakości i pewność, że wszystkie elementy będą odpowiednio dopasowane.

Prefabrykowane więźby dachowe łączone płytkami kolczastymi nadają się także do wykorzystania na płaskich dachach domów drewnianych i są one odpowiedzią na coraz wyższe wymagania klientów, nie tylko w kwestii terminu realizacji, ale również estetyki i odpowiedniej jakości produktu – zauważa nasz rozmówca reprezentujący firmę ITS z Koszalina, która cieszy się uznaniem również inwestorów za granicą.


Dłuższa żywotność i wysoka wytrzymałość

Prefabrykowane więźby dachowe charakteryzują się zwiększoną nośnością w porównaniu do wiązarów zbijanych gwoździami. Cechują się one wysoką efektywnością i wytrzymałością oraz skutecznie chronią wnętrze domu przed działaniem sił zewnętrznych. Prefabrykaty uważane są za jedno z najtrwalszych rozwiązań, głównie dlatego, że drewno na więźbę zostaje odpowiednio wysuszone i zaimpregnowane, co zapewnia długotrwałą ochronę przed wilgocią i szkodnikami. Jak dobrze wiemy, więźba jest podstawą dachu domów jednorodzinnych, dlatego warto zadbać o taką, która będzie miała dłuższą żywotność i będzie mogła służyć nam przez lata.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas