Artykuł sponsorowany Posadzki żywiczne dla przemysłu spożywczego

Posadzki żywiczne dla przemysłu spożywczego

Jeszcze 50 lat temu podłogi w zakładach były wykonywane z betonu lub drewna. W dzisiejszych czasach wymogi BHP są jednak zdecydowanie bardziej zaawansowane. Czy istnieje taka posadzka, która nie dość, że cechuje się odpornością na uszkodzenia, chemikalia, oleje, smary, odpady, to jeszcze jest prosta w czyszczeniu i zapobiega gromadzeniu się zanieczyszczeń w spoinach?

Tak – to posadzka żywiczna, która dodatkowo gwarantuje bezpieczeństwo.

Posadzki żywiczne – dlaczego warto?

Posadzki żywiczne w przemyśle spożywczym zawdzięczają funkcjonalność przede wszystkim dzięki temu, że oparte są na bezspoinowej technologii. Wylewa się je bezpośrednio na podłoże, dlatego są pozbawione spoin innych łączeń, w których mógłby gromadzić się brud i zanieczyszczenia. Z tego względu są powszechnie wykorzystywane w każdej branży, szczególnie spożywczej, gdzie posadzka bywa często narażona na  różne szkodliwe czynniki.

Intensywny ruch, w tym wózków widłowych, toksyczne substancje, takie jak smary, oleje, środki chemiczne, czy uderzenia mają niekorzystny wpływ na podłoże. Wytrzymałe posadzki żywiczne są odporne na takie czynniki, a dodatkowo posiadają właściwości antypoślizgowe, które zwiększają komfort pracy i  jednocześnie zmniejszają ryzyko wypadków w najbardziej wymagających warunkach pracy.

Stosowane w  przemyśle spożywczym posadzki zawierają  antybakteryjny dodatek wykorzystujący innowacyjną technologię na bazie jonów srebra, która zmniejsza ilość drobnoustrojów na powierzchni posadzki nawet o 99,9%. Uzupełnienie posadzek stanowią wyoblone cokoły na styku podłogi ze ścianą, które ułatwiają mycie oraz wypełniają szczeliny, w których mogłyby rozwijać się chorobotwórcze bakterie.

Komu zlecić wykonanie posadzek żywicznych?

Technologia wykonania posadzek żywicznych, bez względu na producenta, jest skomplikowana i wymaga nie tylko profesjonalnej wiedzy, ale także specjalistycznych narzędzi. Bardzo ważne są również odpowiednie proporcje, warunki wykonania robót i  przerwy technologiczne.

Jakikolwiek błąd popełniony w początkowych pracach odbije się na kolejnych warstwach posadzki, a widoczne niedociągnięcia popsują cały efekt. Bez fachowej wiedzy i wieloletniego doświadczenia bardzo trudno wykonać taką pracę samodzielnie, dlatego też odpowiednia posadzka żywiczna powinna być zaprojektowana i wykonana przez profesjonalnego wykonawcę.

Jeżeli zależy nam na najwyższej jakości i dbałości wykonywanych usług, warto skorzystać z profesjonalnej oraz sprawdzonej firmy działającej na rynku. Do takich firm niewątpliwie należy TQS FLOORING SP. Z O.O. SP.K., prowadząca działalność w branży posadzkarskiej od ponad 30 lat, wykonująca wylewki cementowe i posadzki żywiczne.  

 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas