Artykuł sponsorowany Posadzki z kamienia

Posadzki z kamienia

Czasami pragniemy czegoś innego w naszym domu, czegoś co jest luksusowe, ale praktyczne. Parkiet, kafelki wydają się pospolite, wykładziny tandetne. Pora poszukać materiałów, co prawda drogich, ale pięknych, praktycznych i niepowtarzalnych. Niektórzy co prawda nie położyliby w mieszkaniu marmurów, czy granitów, mimo, że warto, ale kamieni jest tyle rodzajów, że oryginalne podłogi można stworzyć na różne sposoby.

Zależy od pomieszczenia

Rozpatrując typowy układ pomieszczeń mieszkalnych możemy odnaleźć strefy, takie jak: łazienka, kuchnia, przedpokój, które wymagają zastosowania na podłodze materiałów odpornych na wilgoć, zmywalnych, umożliwiających łatwe utrzymanie czystości. Warto w tym celu zastosować układy kolorowych płyt granitowych lub marmurowych, wyróżniających się elegancją, trwałością i odpornością na ścieranie.

Posadzka kamienna podkreśla elegancję i ponadczasowość wnętrza. Głębia, indywidualnie dobrana struktura uwypuklą wyjątkowość i indywidualny charakter domu. Zyska się w ten sposób posadzkę niepowtarzalną, odporną na działanie czasu i łatwą w utrzymaniu czystości.

Posadzka z kamienia

Jego naturalne piękno opiera się czasowi. W zależności od rodzaju kamienia, są odpowiednie do wnętrz i na zewnątrz. To inwestycja na wiele pokoleń. Jeśli zmatowieje lub wytrze się, można go wielokrotnie odnawiać.

Marmur

Bardziej nadaje się na zewnątrz, ponieważ lubi środowisko wilgotne. Jest niesłychanie piękny, choć nie dość twardy i wymaga impregnowania. Przed ułożeniem podłogi z tego kamienia dobrze najpierw zastanowić się, czy będzie się dobrze sprawował, a najlepiej doradzi specjalista, taki jak pracownicy z firmy Euro - Kamień. W łazience będzie sprawować się wybornie.

Granit

Jest to kamień idealny. Co byśmy nie robili, oprze się torturom, chemii, wysokiej temperaturze. Jeśli się ktoś nie zna to nawet nie odróżni granitu od marmuru, kamień ten występuje bowiem w najróżniejszej kolorystyce i ciekawym wzornictwie.

Niestety niektórym za bardzo kojarzy się z pomnikami nagrobnymi i nie wysilają się żeby przyjrzeć się ofercie bliżej. A szkoda. Pomniki najczęściej robione są w czarnej lub szarej kolorystyce a to przecież nie cały asortyment. Do wyboru są wszystkie kolory ziemi, beże, róże, błękity, czy zielenie.

Onyx

To wyjątkowy i egzotyczny kamień, który z pewnością zrobi niesamowite wrażenie. Jego oszałamiający wygląd ma bogate równoległe warstwy z kontrastującymi odcieniami. Cechą szczególną niektórych onyxów jest możliwość podświetlenia dzięki swojej przezroczystości.

Trawertyn

Choć brzmi bardzo szlachetnie, bo wykorzystuje się go nawet w jubilerstwie, to nie o taki rodzaj kamienia chodzi, jeśli mamy na myśli posadzki. Jest dość trwały, wymaga jednak impregnacji i odnawiania podobnie jak marmur.

Posiadanie alabastrowych posadzek to drogie rozwiązanie i zasadniczo białe. Kamień ten pojawia się oczywiście w innym ubarwieniu, ale bazą zazwyczaj jest kolor biały. Jeśli ktoś posiada wazoniki lub figurki z tego materiału, wie jak cudowny jest w dotyku. Posadzki to jednak nie drobna ozdóbka, wypolerowany trawertyn jest bardzo śliski a przez to niezbyt bezpieczny.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter