Artykuł sponsorowany Posadzki przemysłowe z czasem ulegają zużyciu

Posadzki przemysłowe z czasem ulegają zużyciu

Spora część posadzek przemysłowych w halach produkcyjnych, czy galeriach handlowych z biegiem czasu ulega zniszczeniu. Nawierzchnie bardzo często są poddawane działaniu wielu niesprzyjającym czynnikom, stąd ewentualne uszkodzenia. Aby zapobiec całkowitemu zniszczeniu podłogi, warto zdecydować się na renowację posadzki. Na rynku funkcjonuje wiele firm, które oferują usługi w tym zakresie.

Jak niszczy się posadzka?

Odbudowy najczęściej wymagają te nawierzchnie, które są najczęściej eksploatowane np. powierzchnie magazynowe, czy ciągi komunikacyjne. Środki powierzchniowe takie jak akryle, żywice, woski ulegają zniszczeniu, jako pierwsze. Następstwem wytarcia się warstwy ochronnej jest stopniowe uszkodzenie posadzki powierzchniowej. Pierwszymi symptomami, które powinny nas zaniepokoić to pęknięcia, odpryski itp. Jedyną opcją na uratowanie zniszczonej nawierzchni jest jej renowacja. Polerowanie posadzki wraz ze szlifowaniem to metoda stosowana w celu odbudowy posadzki przemysłowej. Technikę stosuje się zarówno do renowacji starych, jak i nowych nawierzchni.

Metoda renowacji posadzek – szlifowanie i polerowanie


Metoda szlifowania to mechaniczna obróbka nawierzchni z wykorzystaniem chemii impregnacyjnej. Szlifowanie odbywa się przy użyciu dysków diamentowych o różnym stopniu gradacji. Wspomniana technika ma na celu wyeliminowanie wad materiałowych. Drugi etap szlifowania obejmuje ostateczne pozbycie się rys. Po zakończonym procesie posadzka powinna być dokładnie odkurzona i umyta. Następnie metodą natryskową nakładane są specjalistyczne środki chemiczne, które utwardzają powierzchnię. Co więcej, chronią ją przed wilgocią, pyłem lub substancjami agresywnymi. Ostatni etap obróbki to polerowanie, które gwarantuje efekt estetycznej, błyszczącej posadzki. Na nawierzchnię poprzez tarcze diamentowe z naturalnym włosiem aplikuje się preparat nabłyszczający.

Dlaczego nie warto lekceważyć uszkodzonej nawierzchni?


Proces odbudowy posadzek przemysłowych jest żmudny i czasochłonny jednak warto w niego zainwestować – twierdzą specjaliści z firmy Posadzki Przemysłowe Lenart. Obróbka oraz preparaty zwiększają żywotność i wpływają na poprawę parametrów wytrzymałościowych nawierzchni. Nawierzchnia bez uszczerbków pełni funkcję antypoślizgową, jest odporna na plamy i ładnie błyszczy. Całkowite zniszczenie posadzki to ogromne straty dla firmy, na które w żadnym wypadku nie może sobie pozwolić. Dopuszczenie do takiej sytuacji może skutkować zawieszeniem pracy ze względu na bezpieczeństwo pracowników oraz ogromnymi kosztami naprawy.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas