Materiał Partnera Posadzka w salonie – czy warto zdecydować się na panele drewnopochodne?

Posadzka w salonie – czy warto zdecydować się na panele drewnopochodne?

Salon to najbardziej reprezentacyjne pomieszczenie w każdym mieszkaniu. Nie dziwi zatem fakt, że tak wiele uwagi poświęca się jego należytemu wystrojowi. Elementem, który w ogromnej mierze decyduje o uzyskanych efektach estetycznych, jest oczywiście posadzka. Wśród wielu dostępnych na rynku rozwiązań największym zainteresowaniem ze strony klientów cieszą się panele drewnopochodne. Skąd zatem wynika taki stan rzeczy?

Jakie są największe zalety paneli podłogowych?

Nowoczesne panele podłogowe charakteryzują się przede wszystkim doskonałym stosunkiem ceny do jakości. Klienci otrzymują w swoje ręce produkt o wyglądzie i wytrzymałości drewna naturalnego, który jest jednak od niego o około 30% tańszy. Jeżeli w domu lub mieszkaniu do wymiany są wszystkie posadzki we wszystkich pomieszczeniach, różnica ta z pewnością będzie odczuwalna. Dzięki wykorzystaniu technologii pióra i wpustu panele można także zamontować bardzo sprawnie. To dość istotne, ponieważ inwestorom zawsze zależy na tym, aby prace remontowe zostały wykonane tak sprawnie, jak to tylko możliwe.

Na wyjątkową uwagę w przypadku paneli podłogowych zasługuje również ich wyjątkowa wytrzymałość na ewentualne uszkodzenia mechaniczne oraz czynniki środowiskowe. Z praktycznego punktu widzenia warto jednak zainwestować w nieco droższe produkty o klasie ścieralności AC4. Będzie to stanowiło najlepszą gwarancję długowieczności i nienagannej estetyki. Panele dostępne są także w rozbudowanej gamie kolorystycznej, co sprzyja indywidualnej aranżacji. Idealnie komponują się zarówno z wnętrzami nowoczesnymi, jak i tymi klasycznymi. Co jeszcze trzeba wiedzieć?

Panele a ogrzewanie podłogowe

Z pewnością należy podkreślić, iż panele drewnopochodne są obecnie jednym z najlepszych rozwiązań, jeżeli chodzi o wydajną współpracę z ogrzewaniem podłogowym. Dzięki optymalnym parametrom w zakresie grubości, która co do zasady waha się od 6 do 12 mm, energia cieplna może zostać uwolniona w sposób równomierny. Ma to oczywiście ogromny wpływ na jej ograniczone zużycie i bezpośrednio przekłada się na zauważalne korzyści finansowe. Panele – w przeciwieństwie np. do klasycznego parkietu – nie są również podatne na ewentualne wysychanie, które mogłoby doprowadzić do minimalnych odchyleń rozmiarowych.

Dlatego też decydując się na montaż tej technologii ogrzewania, wybór paneli drewnopochodnych należy traktować jako najlepszą możliwą do podjęcia decyzję. Aby posadzka w salonie prezentowała się doskonale z każdej strony, montaż jej elementów najlepiej jest powierzyć najbardziej doświadczonym fachowcom. Pracownicy firmy Remontowo-Budowlanej Dobi-Bud zadbają o dosłownie każdy detal i sprawią, że przestrzeń użytkowa w każdym salonie będzie stanowiła obiekt zazdrości innych osób. Panele podłogowe to praktyczne rozwiązanie, które przez lata zdążyło już udowodnić swoją niebagatelną wartość.

Opracowanie:

Dobi-Bud Dominik Dobies

Łazy , Produkcyjna 2 lok. 4

Podziel się