Artykuł sponsorowany Podstawowe informacje dotyczące tynkowania ścian

Podstawowe informacje dotyczące tynkowania ścian

Tynk pozwala na zabezpieczenie wnętrza przed wilgocią, a także ogniem. Wpływa również na walory estetyczne pomieszczenia. W przypadku ścian zewnętrznych dodatkowo chroni przed działaniem czynników atmosferycznych. Jednakże swoją funkcję spełni wówczas, gdy będzie odpowiednio przygotowany. Ma to duże znaczenie szczególnie w przypadku ścian zewnętrznych.

W jaki sposób należy tynkować ściany?

Wyróżnia się dwie metody tynkowania, a mianowicie ręczne bądź agregatem. Pierwsze rozpoczyna się od odpowiedniego przygotowania powierzchni. Ściany wewnętrzne muszą być oczyszczone. Trzeba zmyć zanieczyszczenia i resztki starej farby. Następnie przystępuje się do instalacji specjalnych profili, a także listew tynkarskich. Pozwoli to na właściwą pionizację powierzchni. Zasadnicze znaczenie ma także wyrównanie chłonności ściany. W tym celu używa się środek gruntujący, który musi być dopasowany do typu tynku. Dzięki temu uzyskuje się lepszą przyczepność masy tynkarskiej.

Tynk trzeba rozdrabniać zgodnie ze wskazaniami producenta. Należy zachować odpowiednie proporcje i dobrze rozmieszać preparat.

Na co trzeba zwracać uwagę podczas tynkowania sufitu i ścian zewnętrznych?

Tynkowanie sufitu to dość skomplikowane zadanie, które należy realizować etapami. Procedurę można przeprowadzić tylko wtedy, gdy temperatura wnętrza wynosi więcej niż 5 stopni Celsjusza. Działanie będzie łatwiejsze, gdy wykorzysta się odpowiedni agregat. Proces polega na wystrzeliwaniu masy tynkarskiej ze specjalnego pistoletu pod ciśnieniem. Tynk układa się na powierzchni w sposób równomierny – podkreśla specjalista reprezentujący przedsiębiorstwo Solfast Tynki Maszynowe Gładzie Gipsowe Mateusz Stachowski, które świadczy budowlane usługi wykończeniowe.

Tynkowanie zewnętrznych ścian można przeprowadzić wyłącznie podczas odpowiednich warunków pogodowych, gdy temperatura wynosi od 5 do 30 oC. Jest to ważne, gdyż powierzchnia ścian nie może być ani za bardzo nagrzana, ale także wychłodzona. W pierwszej kolejności dobiera się właściwe proporcje elementów składowych do uzyskania zaprawy. Po zakończonej pracy tynk musi być zabezpieczony przez zastosowanie siatki ochronnej. Właściwe wiązanie tynków może być utrudnione w wyniku dużego nasłonecznienia lub opadów deszczu.


Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas