Artykuł sponsorowany Podjazd dla niepełnoprawnych – techniczne możliwości budowy przy domu jednorodzinnym

Podjazd dla niepełnoprawnych – techniczne możliwości budowy przy domu jednorodzinnym

Podjazdy dla wózków inwalidzkich są ekonomiczne w instalacji, proste w obsłudze oraz niewymagające okresowych przeglądów i prac konserwacyjnych. To świetna alternatywa dla kosztownej platformy dla niepełnosprawnych, niemniej przed podjęciem decyzji o jej montażu, warto zastanowić się nad kilkoma kwestiami technicznymi. Sprawdźmy, jakie warunki należy spełnić, aby przeprowadzić bezpieczną instalację podjazdu.

Podjazd dla wózków inwalidzkich – co musisz wiedzieć?

Projekt i wykonanie podjazdu dla osób z niepełnosprawnościami to jednorazowa inwestycja, która może posłużyć przez wiele lat. Właściciel posesji nie musi pamiętać o regularnym serwisowaniu, a jego jedynym obowiązkiem jest dopełnienie wymogów zawartych w prawie budowlanych. Aby pochylnia była w pełni bezpieczna dla użytkownika, powinna mieć optymalny kąt nachylenia. Zlecając wykonawstwo podjazdu profesjonalnej firmie świadczącej usługi ślusarsko-spawalnicze, takiej jak przedsiębiorstwo Janusza Cimocha, możesz mieć pewność, że specjaliści określą optymalną długość i kąt nachylenia. W przypadku pochylni o wysokości do 0,15 m kąt nachylenia wynosi 15%, w podjazdach do 0,5 m – 8%, zaś powyżej 0,5 m – 6%. Aby zlikwidować barierę o wysokości 60 cm, konstruktor musi stworzyć 10-metrowy podjazd. Warto przy tym dodać, że każde 10 metrów pochyłości wymusza budowę 1,5 m płaskiej przestrzeni, która pozwoli zaczerpnąć tchu osobie na wózku.

Pochylnia dla niepełnosprawnych – kiedy warto ją wykonać?

Stworzenie podjazdu dla wózków inwalidzkich jest szczególnie wskazane, kiedy różnice wysokości między poziomami są niewielkie. W odróżnieniu od platform czy wind podjazdy nie generują dodatkowych kosztów i nie wymuszają wprowadzania zmian konstrukcyjnych. Nie bez znaczenia pozostaje łatwość i szybkość instalacji. Pochylnia może być z powodzeniem zamontowana na istniejących schodach bez naruszenia ich struktury. Ogromną zaletą jest także jej mobilność – w razie potrzeby można szybko zdemontować podjazd i równie szybko zainstalować go z powrotem.

 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter