Artykuł sponsorowany Po czym poznać okna energooszczędne?

Po czym poznać okna energooszczędne?

Do zakupu okien warto dobrze się przygotować. W bogatej ofercie znajdują się okna o rozmaitych parametrach, wykonane z różnych materiałów, energooszczędne i tradycyjne. Jeśli zależy Ci na tym, żeby stolarka okienna charakteryzowała się dobrymi właściwościami izolacyjnymi, wybierz okna, które pozwolą Ci zaoszczędzić energię wykorzystywaną do ogrzewania wnętrz. W niniejszym artykule wyjaśniamy, jak rozróżnić okna energooszczędne od innych modeli.

Właściwości okien energooszczędnych

Izolacja okien to kwestia ich budowy oraz montażu. Poziom izolacyjności okna wynika z zastosowania odpowiednich elementów konstrukcyjnych, tj. szyby i ramy oraz ich odpowiedniego wstawienia i uszczelnienia. Sprzedawca okien i drzwi aluminiowych Okna Jędrplast w Gnieźnie to dystrybutor, który ma w swojej ofercie duży wybór stolarki, w tym energooszczędne okna PVC. Okna energooszczędne charakteryzują się wysoką klasą szczelności. Inaczej mówiąc, skutecznie zabezpieczają wnętrze przed wymianą ciepła z otoczeniem.

Jakie parametry mają okna energooszczędne?

Jeśli zastanawiasz się, po czym rozpoznać, czy dany model okien jest energooszczędny, czy nie, przyjrzyj się ich parametrom. Staraj się wybierać producentów z dużym doświadczeniem w produkcji tego typu wyrobów. Na przykład okna Drutex z Gniezna charakteryzują się doskonałymi właściwościami termoizolacyjnymi. Istotnym parametrem jest Uw, który informuje o tym, jak dużo ciepła przenika przez okno. Współczynnik przenikania ciepła Uw nie może być wyższy niż 1,1 W/m2K. Najlepiej sprawdzają się okna dwukomorowe z ciepłą ramką, których Uw wynosi 0,8 W/m2K. Przy zakupie warto także zwrócić na liczbę uszczelek. Okna z potrójnym uszczelnieniem charakteryzują się lepszymi właściwościami izolacyjnymi niż modele z dwoma uszczelkami. Pakiety trzyszybowe gwarantują najwyższy stopień izolacji termicznej, aczkolwiek okna o dwóch szybach w konstrukcji dają także pewną oszczędność energii potrzebnej do ogrzania budynku.

Okna są elementem budynku, który może powodować straty ciepła. Dlatego tak ważne jest dokonanie właściwego wyboru stolarki otworowej do domu. Jeśli zdecydujesz się na energooszczędne okna o dobrym stopniu termoizolacyjności, zredukujesz koszty ogrzewania pomieszczeń i poprawisz warunki termiczne wewnątrz.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas