Artykuł sponsorowany Płytki ceramiczne na życzenie. Zalety płytek personalizowanych

Płytki ceramiczne na życzenie. Zalety płytek personalizowanych

Ceramika to jeden z najbardziej uniwersalnych materiałów wykorzystywanych w aranżacji domów, biur i innych obiektów. Ze względu na swoje walory użytkowe i estetyczne, płytki ceramiczne nadają się do wykończenia łazienek, kuchni i innych pomieszczeń, a także do stosowania na zewnątrz. By wystrój pomieszczeń zyskał wyjątkowy charakter, warto zdecydować się na płytki personalizowane. Czym się one charakteryzują?


Płytki personalizowane, czyli jakie?

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele kolorów, wzorów i wymiarów płytek ceramicznych. Co jednak w sytuacji, gdy podobają nam się konkretne desenie i kolorystyka, a nawet faktura, ale zależy nam też na określonym kształcie i układzie płytek? W takim przypadku warto sięgnąć po płytki personalizowane, czyli kupowane na zamówienie. Usługa ta umożliwia zakup płytek zgodnie z indywidualnymi oczekiwaniami co do aranżacji wnętrza. Dzięki temu możemy uzyskać unikatowe wzornictwo i stworzyć niepowtarzalny wystrój. Pod tym względem doskonale sprawdzą się niezwykle popularne mozaiki ceramiczne. To układy płytek, zazwyczaj o niewielkich rozmiarach, które razem tworzą ciekawe, niezwykle efektowne kompozycje, np. figury geometryczne, nieregularne wzory czy wręcz obrazy, np. przypominające plaster miodu.


Wybór ceramiki na życzenie

W zależności od tego, na jakim stylu aranżacji nam zależy, możemy zamawiać różne wzory i kolory mozaiki. We wnętrzu o nowoczesnym charakterze doskonale sprawdzą się modne płytki heksagonalne oraz oktagonalne w tym samym kolorze. Ciekawym rozwiązaniem będzie też mozaika z kafli typu gorset, czyli z charakterystycznym wcięciem. Natomiast do bardziej klasycznych pomieszczeń będzie pasowała tradycyjna jodełka lub cegiełka. Do wyboru mamy przy tym różne rodzaje wykończeń płytek, np. mat i połysk. Pamiętajmy, że jeśli mozaika ma znaleźć się na zewnątrz budynku, np. na tarasie, to należy wybrać wysokiej jakości gres mrozoodporny.


Jak zamówić personalizowaną mozaikę?

Aby móc zamówić personalizowane płytki, należy skorzystać z usług firmy specjalizującej się w wykonywaniu mozaik ceramicznych. Za przykład może tu posłużyć Manufaktura Mozaik z siedzibą w Lublinie, która oferuje docinanie, ręczne składanie i klejenie płytek na indywidualne zamówienie. Aby stworzyć własną mozaikę, wystarczy wskazać konkretny rodzaj materiału, który będzie pasował do danej aranżacji oraz potrzebną ilość płytek. Zaprojektowanie personalizowanej mozaiki ceramicznej to skuteczny sposób na stworzenie niepowtarzalnej aranżacji w kuchni, łazience i nie tylko.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas