Artykuł sponsorowany Piasek budowlany – na co zwrócić uwagę przy jego zakupie? Producent piasku Anmar

Piasek budowlany – na co zwrócić uwagę przy jego zakupie? Producent piasku Anmar

Znaczenie piasku jest nieocenione – jest wykorzystywany codziennie podczas różnego rodzaju prac. Szacowane jest, iż każdego roku zużywa się około 30 miliardów ton tego właśnie surowca. Zapotrzebowanie na ten materiał cały czas rośnie, z uwagi na rozwijającą się infrastrukturę oraz nowoczesne budownictwo i konstrukcje. Piasek to element, który jest niezbędny podczas budowy. Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy jego zakupie.

Dlaczego piasek budowlany jest tak ważny?

Piasek budowlany ma pochodzenie mineralne lub organiczne. Jest to najdrobniejsze kruszywo wykorzystywane do budowy. Jest on istotny z kilku powodów. Przede wszystkim surowiec ten jest niezbędny w produkcji betonu. Zapewnia mu odpowiednią trwałość oraz wytrzymałość, dzięki czemu można wznosić solidne konstrukcje.

Piasek pojawia się także w zaprawach, które są przeznaczone do murowania i tynkowania. Jego ziarnistość wówczas dobiera się odpowiednio do wymaganej gładkości powierzchni. Warto wiedzieć, że tak zwany piasek zasypowy, czyli jeden z rodzajów piasku budowlanego, wykorzystuje się również do wyrównania terenu. Jest niezbędny także podczas obsypywania fundamentów i stabilizowania nowej kostki brukowej.

Zakup piasku budowlanego - co jest istotne?

Głównym wyznacznikiem, który powinniśmy wziąć pod uwagę, wybierając firmę, która zajmuje się sprzedażą piasku, są oczywiście własne potrzeby. Materiał ten występuje w dwóch głównych klasach. Jeśli potrzebuje się czystego surowca, który posiada mniejszą zawartość pyłów i jest pozbawiony gliny lub iłów to najlepiej skorzystać z klasy pierwszej. Dobrze sprawdzi się w przypadku wykonania zaprawy murarskiej. 

Kolejną kwestią, na jaką powinno się  zwrócić uwagę, jest oczywiście sam dostawca. Powinna to być firma, która jest solidna i oferuje duży wybór surowców. Producent lub dystrybutor piasku powinien oferować produkt suszony, jak i w workach. Oczywiście materiał musi być odpowiednio zabezpieczony, poprzez zastosowanie trwałych i odpornych na uszkodzenia mechaniczne opakowań. Doskonale znajduje tutaj zastosowanie folii termokurczliwej – sprawia ona, że piasek zachowuje odpowiednią strukturę oraz właściwości. Warto skorzystać z usług zaufanego zakładu, który posiada wielu zadowolonych klientów oraz zapewnia produkty najwyższej jakości. W województwie kujawsko-pomorskim warto nawiązać współpracę z producentem piasku Anmar, który oferuje także transport materiału w wybrane przez klienta miejsca.

Jest to właśnie kolejny punkt, nad którym warto pomyśleć przed zamówieniem piasku. Kupując ten materiał, warto oczywiście wziąć pod uwagę sam jego przewóz w docelowe miejsce. Najlepiej wybierać firmę dowiedzieć się, czy transport odbywa się do dowolnej miejscowości. Jest to bardzo wygodna opcja, dzięki której nie trzeba samodzielnie wynajmować profesjonalnej wywrotki.

Producent piasku Anmar - oferta

Piasek budowlany, obejmujący piasek płukany i suszony, również w workach, stosowany w budownictwie mostów, dróg, produkcji zapraw murarskich, klejów budowlanych, systemów żywicznych, nawierzchni sportowych oraz bloczków i kostki brukowej, stanowi jeden z kluczowych materiałów dostarczanych przez firmę Anmar. Przedsiębiorstwo posiada własną suszarnię piasku i dostarcza na terenie całego kraju kruszywa do produkcji polimerobetonu, piaski formierskie, piaski kwarcowe, piaski do urządzeń piaskujących, piaski hamulcowe dla kolei oraz żwiry filtracyjne. Firma dysponuje własnym transportem ciężarowym.

Opracowanie:

Anmar Mariusz Poliński

Skoki Duże 1

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas