Artykuł sponsorowany Optymalne systemy fasad ze szkła z firmy Wizal

Optymalne systemy fasad ze szkła z firmy Wizal

W nowoczesnym budownictwie użytkowym powszechnie stosuje się fasady ze szkła, bo jest to rozwiązanie architektoniczne mające wiele walorów estetycznych i praktycznych rozwiązań związanych z bezpieczeństwem oraz energooszczędnością. W budynku ze szklaną fasadą nie potrzebne jest sztuczne oświetlenie w ciągu dnia, a promienie słońca dodatkowo dogrzewają pomieszczenia. Dostarczeniem systemu elewacji szklanych oraz montażem zajmie się firma Wizal.

Elewacja ze szkła jakie ma walory?

Szkło i metal jest chętnie stosowane w nowoczesnym budownictwie, bo mają szereg zalet. Fasady ze szkła nie tylko dają doskonały efekt wizualny. Szklane ściany umożliwiają swobodny dostęp światła słonecznego, dzięki czemu zmniejszają się rachunki za prąd, bo nie trzeba używać sztucznego. Jednocześnie szyby na tak dużej powierzchni pozwalają na zachowanie ciepła, bo promienie słoneczne nagrzewają wewnątrz, a szkło izoluje, nie pozwalając na zbyt szybkie wychładzanie Jednak najważniejszym argumentem, przemawiającym na korzyść szklanych fasad to bezpieczeństwo. W razie pożaru szkło stanowi barierę ogniową i nie nagrzeje się tak, by stworzyć zagrożenie. Okna w konstrukcji posiadają wywietrzniki, które umożliwia oddymianie, a w krytycznej sytuacji otwór okienny może posłużyć jako droga ewakuacji.

Konstrukcja szklanych fasad jest niezwykle trwała, bo używane jest szkło zbrojone i bezpieczne, więc jest skuteczną ochronę przeciwwłamaniową

– mówi pracownik firmy Wizal.

Rodzaje systemów stosowanych w fasadach szklanych

Fasady ze szkła montuje się według zaprojektowanych rozwiązań. Są to m.in. realizacje w systemach:

  • MB-SR50oraz MB-SR50 Efekt,

  • MB-SG50,

  • MB-SR50N,

  • MB-TT50,

  • MC-Wall,

  • MC-Glass

Różnią się one między sobą sposobem łączenia profili, efektem wizualnym oraz rodzajami okien: rozwierno-uchylnymi, odchylonymi na zewnątrz lub obrotowym. Każdy system powinien zostać dopasowany do konkretnego obiektu i według potrzeb inwestora, dlatego firmy zajmujące się dostarczeniem fasad i ich montażem, chętnie doradzą w zakresie doboru odpowiedniego rozwiązania.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas