Artykuł sponsorowany Odzież robocza BHP – bezpieczeństwo na budowie. Akcesoria do żelbetu, narzędzia i artykuły BHP od Almax.

Odzież robocza BHP – bezpieczeństwo na budowie. Akcesoria do żelbetu, narzędzia i artykuły BHP od Almax.

Wiele zawodów wiąże się z pewnym ryzykiem. Dlatego tak ważną, choć często bagatelizowaną sprawą, jest zapewnienie pracownikowi specjalistycznej odzieży, która byłaby w stanie ochronić go przed ewentualnym uszczerbkiem na zdrowiu. Odzież ochronna różni się od zwykłej przede wszystkim wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne. Co warto wiedzieć i czym się kierować podczas wyboru odzieży BHP? Poznaj szeroki asortyment firmy Almax, która zapewnia kompleksowy asortyment materiałów, narzędzi i odzieży BHP dla firm z branży budowlanej.

Zagrożenia w miejscu pracy

Wiele miejsc pracy wręcz naszpikowanych jest różnego rodzaju zagrożeniami dla zdrowia i życia pracowników. Mowa tu o placach budowy, warsztatach samochodowych, czy zakładach produkcyjnych. Jakim częściom ciała trzeba zapewnić ochronę w pierwszej kolejności? Przy wykonywaniu pracy zawsze należy wciąć pod uwagę ochronę głowy i oczu. Urazy głowy mogą przyczynić się do nieodwracalnych zmian w organizmie każdego człowieka. Wzrok jest zaś zmysłem, bez którego komfortowe życie staje się po prostu niemożliwe. Oczy zazwyczaj osłaniane są przez okulary wykonane z trwałych materiałów syntetycznych. Nie są to oczywiście rzeczy dostępne w każdym sklepie. Do ochrony głowy przed uderzeniami przedmiotów służą specjalnie zaprojektowane hełmy, których cechą charakterystyczną jest ogromna wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne.

Dla zachowania najwyższego poziomu bezpieczeństwa muszą mieć one odpowiednie atesty, które uwiarygadniają ich jakość. Aby mieć pewność, że zakupione kaski i okulary pochodzić będą od najbardziej renomowanych producentów, warto w tej kwestii zaufać profesjonalistom. Mowa tu między innymi o hełmach ochronnych Venitex Zircon i Peltor, dostępnych w ofercie firmy Almax, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu od lat zapewnia klientom łatwy dostęp do najwyższej jakości produktów związanych z BHP na budowie. Co jeszcze znajduje się w ofercie specjalistycznych firm?

Profesjonalna ochrona kończyn

Wiele zawodów, szczególnie tych opartych o pracę fizyczną niesie ze sobą ryzyko uszkodzenia rąk i nóg. Na placach budowy bardzo łatwo nadepnąć na różnego rodzaju śruby, wkręty oraz gwoździe. Dlatego właśnie obuwie ochronne musi różnić się w swojej konstrukcji od tego standardowego. Przede wszystkim, jeżeli chodzi o podeszwę oraz czubek buta. Buty, pochodzące ze specjalistycznych sklepów BHP wyprodukowane są z najtrwalszych materiałów. Takie rozwiązanie sprawia, że stopa nie jest narażona na przebicie, a palce stóp, na zmiażdżenie.

Ważną funkcję w ochronie rąk i dłoni pracowników pełnią rękawice. Nie tylko umożliwiają one pewny chwyt przenoszonego materiału, ale również chronią przed ostrymi przedmiotami lub gorącem spowodowanym np. pracą maszyn. W najlepszych sklepach BHP można w bardzo łatwy sposób nabyć również kurtki, koszule oraz spodnie. Każda część odzieży ochronnej zaprojektowana jest z myślą o zapewnieniu bezpieczeństwa pracownikom.

Akcesoria ochronne dla pracowników budowlanych

Przedsiębiorstwo Almax Magdalena Ptaszek to firma, która dostarcza swoim klientom kompleksowe rozwiązania. Jako dystrybutor wysokiej klasy akcesoriów ciesielskich, akcesoriów do żelbetu, narzędzi oraz artykułów BHP, proponuje także wysokojakościowe akcesoria zabezpieczające, między innymi trójnogi, żurawie i wyciągi Alsipercha, gniazda rurowe i urządzenia samohamowne. Firma proponuje szereg produktów, które na placu body zapewniają pełen komfort i bezpieczeństwo pracy, co jest szczególnie istotne przy wznoszeniu konstrukcji z żelbetu.

Firma Almax Magdalena Ptaszek posiada wieloletnie doświadczenie w branży. Jako rynkowy lider oferujący klientom najlepszej jakości dystanse betonowe do konstrukcji z żelbetu, akcesoria zbrojarskie, monotuby i uszczelnienia, dba także o bezpieczeństwo pracowników budowy, poszerzając ofertę o zgodne z wszelkimi normami produkty BHP: odzież roboczą i ochronną, hełmy, rękawice oraz akcesoria i narzędzia zwiększające bezpieczeństwo prac na wysokości, czy też chroniące przed upadkiem.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas