Materiał Partnera O czym warto pamiętać, szukając firmy w kontekście budownictwa drogowego?

O czym warto pamiętać, szukając firmy w kontekście budownictwa drogowego?

Planując zmianę nawierzchni drogowej nie tylko w kontekście prywatnych posesji, ale również miejsc ogólnodostępnych, powinniśmy rozpocząć od wyboru odpowiedniej do tego zadania firmy. Ze względu na to, że budownictwo drogowe jest dziedziną, w której mamy naprawdę szerokie możliwości wyboru wykonawcy, to powinniśmy sprawdzić, o czym należy pamiętać przy wyborze firmy zajmującej się budownictwem drogowym.

Spójrz na stronę firmową

Szukając odpowiedniej dla nas firmy zajmującej się budownictwem drogowym, powinniśmy przede wszystkim zajrzeć w różne zakątki Internetu (np. fora lub portale branżowe). W końcu znajdziemy tam nie tylko same nazwy firm oraz ich adresy, ale również strony internetowe, na których będziemy mogli sprawdzić zarówno ofertę, jak i zdjęcia z przykładowych realizacji danego przedsiębiorstwa, dzięki czemu łatwiej będzie nam podjąć decyzję o wyborze wykonawcy do naszego zlecenia. Na firmowej stronie internetowej możemy również uzyskać kontakt do właściciela, z którym dokładnie dogadamy się co do szczegółów prac oraz kosztów z nimi związanych.

Dokładnie przeanalizuj ofertę firmy

Jednym z najważniejszych punktów, jakie często decydują o wyborze wykonawcy robót drogowych, jest po prostu oferta danej firmy. W końcu to od niej w głównej mierze zależy, czy jej pracownicy specjalizują się akurat w takich zadaniach, jakie zamierzamy zlecić. Wśród najczęściej spotykanych prac, jakie związane są z budownictwem drogowym, możemy znaleźć w ofertach firm z tej branży przede wszystkim takie usługi jak:

  • budowa dróg oraz chodników (m.in układanie kostki brukowej);
  • budowa powierzchni parkingowych;
  • usługi koparko-ładowarką;
  • budowa wysepek przystankowych komunikacji miejskiej.

Gdy przeglądamy już pełną ofertę firmy, warto również sprawdzić, jakim sprzętem do wykonywania tego typu prac ona dysponuje. Najważniejszą maszyną będzie tutaj oczywiście koparko-ładowarka, ale w wykonywaniu prac brukarskich przydadzą się również takie urządzenia jak młot pneumatyczny oraz narzędzia ręczne w postaci młotka brukarskiego czy urządzeń pomiarowych, jak również niektóre sprzęty stosowane w geodezji (np. łata niwelacyjna).

Zweryfikuj opinie o firmie

Obecnie najbogatszym źródłem wiedzy o różnego rodzaju firmach i przedsiębiorstwach jest oczywiście Internet, którego zasoby są naprawdę ogromne. Nie inaczej jest w branży budownictwa drogowego, gdzie możemy spotkać się z wieloma zarówno przychylnymi, jak i negatywnymi opiniami na temat danej firmy. Warto oczywiście je dokładnie zweryfikować i wybrać sprawdzoną firmę taką jak Budownictwo Drogowe Wik-Mar z Pobiedzisk, k. Poznania. Firma ta posiada dużą liczbę referencji od renomowanych zakładów oraz doświadczenie w branży nabyte chociażby poprzez budowę dróg osiedlowych czy też powierzchni parkingowych w znanych zakładach produkcyjnych, a jej właścicielką jest Agnieszka Merda.

Opracowanie:

Budownictwo Drogowe Wik-Mar Agnieszka Merda

Pobiedziska , Różana 8 lok. 1

Podziel się