Artykuł sponsorowany O czym warto pamiętać przy gruntownym remoncie mieszkania? – firma Grzegorza Kantora

O czym warto pamiętać przy gruntownym remoncie mieszkania? – firma Grzegorza Kantora

Remont mieszkania to okazja nie tylko do odświeżenia jego wyglądu, ale również zwiększenia funkcjonalności. Przed zleceniem prac renowacyjnych firmie budowlanej powinniśmy zdefiniować nasze oczekiwania. Remont przeprowadzamy zazwyczaj raz na wiele lat, dlatego warto dokładnie zastanowić się, co chcemy zmienić w mieszkaniu. Przeprowadzenie wszystkich planowanych prac „za jednym razem” pozwoli nam oszczędzić czas i pieniądze.

Dlaczego warto dokładnie zaplanować remont mieszkania?

Gruntowny remont mieszkania wiąże się przede wszystkim z wymianą podłóg i renowacją ścian. Takie „odkrycie” powierzchni to doskonała okazja na zwiększenie funkcjonalności naszych czterech kątów. Jeśli od dawna marzymy na przykład o zmianie układu pomieszczeń, warto zdecydować się na jej wykonanie przy okazji modernizacji. Rozkładanie remontu „na raty” generuje znacznie większe koszty, dlatego najkorzystniej jest zrealizować go „raz a dobrze”. Bardzo ważne jest znalezienie odpowiedniego wykonawcy, oferującego możliwie szeroki zakres usług, takiego jak firma Usługi Ogólnobudowlane Grzegorz Kantor z powiatu nowosądeckiego. To doświadczone przedsiębiorstwo specjalizujące się w remontach i wykończeniach wnętrz, które podejmie się zarówno delikatnego odświeżenia wyglądu mieszkania, jak i jego gruntownej modernizacji.

O czym warto pamiętać planując remont?

Podczas przygotowywań do remontu musimy brać pod uwagę zarówno estetykę, jak i funkcjonalność mieszkania. Zazwyczaj podczas planowania skupiamy się na wyborze paneli podłogowych, wykończenia ścian, glazury czy terakoty. Tymczasem warto zastanowić się, jakich zmian użytkowych wymaga lokal.

Modernizacja to doskonały moment na docieplenie mieszkania i zwiększenie jego efektywności energetycznej. Jest to szczególnie ważne w starym budownictwie, które generuje duże straty ciepła. Dobrym pomysłem jest wewnętrzne docieplenie ścian, na przykład przy pomocy wełny mineralnej umieszczonej pod zabudową z płyt kartonowo-gipsowych. Firma Grzegorza Kantora solidnie wykonuje takie prace, a sucha zabudowa montowana przez fachowców wytrzyma długie lata. Przedsiębiorstwo oferuje również usługę montażu okien i drzwi. Wymiana przestarzałej stolarki również znacząco przyczynia się do zmniejszenia strat ciepła. Taką zmianę z pewnością odczujemy po otrzymaniu niższych rachunków za ogrzewanie.

Przy okazji remontu warto rozważyć również zmianę aranżacji pomieszczeń. Standardowy układ bywa nie do końca przemyślany, a ekipa Grzegorza Kantora pomoże nam to zmienić, likwidując i dodając ścianki działowe według naszej wizji. Do wielu domów i mieszkań przynależą niezagospodarowane przestrzenie pod dachem, które można zmienić w funkcjonalne pomieszczenia. Kompleksowa adaptacja poddasza, wykonana przez przedsiębiorstwo z małopolski, to sposób na znaczne zwiększenie powierzchni użytkowej naszego lokalu.

To tylko kilka z wielu przykładów modyfikacji, które warto ująć w planie remontu. Po ich wykonaniu przychodzi czas na profesjonalne wykończenie, w którym również pomoże nam firma Grzegorza Kantora. Przedsiębiorstwo fachowo poradzi sobie z malowaniem, szpachlowaniem, układaniem kafelków, paneli czy parkietów oraz wszystkimi pozostałymi robotami wykończeniowymi. Dzięki dokładnemu zaplanowaniu remontu i jego zleceniu solidnej firmie oszczędzamy zarówno czas, jak i pieniądze.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas