Artykuł sponsorowany Nowoczesna glazura we wnętrzach. Co jest dziś na topie?

Nowoczesna glazura we wnętrzach. Co jest dziś na topie?

Stosowanie kamienia do dekorowania wnętrz ma wielowiekową tradycję. Współcześnie ściany łazienek i kuchni zdobi się i zabezpiecza nowoczesnymi płytkami ceramicznymi. Glazura, bo o niej mowa, ceniona jest za niezwykłe walory praktyczne i estetyczne. Przeczytaj, dlaczego warto we wnętrzach wykorzystywać nowoczesną glazurę i co jest dzisiaj na topie.

Czemu glazura zawdzięcza swoją popularność?

Ceramiczne płytki ścienne stosowane były do dekorowania wnętrze już kilka tysięcy lat temu w regionie basenu śródziemnego. Współcześnie stały się cenionym materiałem, który najczęściej znajduje zastosowanie przy wykańczaniu łazienek i kuchni. Warto wyjaśnić, że glazura jest wyrobem ceramicznym, pokrytym cienką powłoką szkliwa. Dzięki temu nabiera niezwykłych walorów dekoracyjnych, a także zyskuje trwałość i doskonałe zabezpieczenie przed przenikaniem wody. Glazurowane płytki są gładkie i zachwycają połyskiem i przebogatą paletą kolorystyczną. Dostępne są w niemal nieograniczonych wariantach stylistycznych, co pozwala na tworzenia najbardziej śmiałych kompozycji i aranżacji. Z szerokim asortymentem glazury do łazienki i kuchni zapoznać się można na stronie internetowej hurtowni gresów Grespol z Warszawy.

Glazura do łazienek

Płytki do łazienki zabezpieczają ściany przed wilgocią i ułatwiają utrzymanie czystości. Pozwalają na tworzenie indywidualnych aranżacji wnętrz toalet, łazienek i salonów kąpielowych. Choć wybór glazury do łazienki jest kwestią indywidualną, to projektanci wnętrz w tym sezonie zachęcają do wyboru płytek inspirowanych klasycznym marmurem i granitem. Charakteryzują się one dużą ilością wzorów, atrakcyjnymi połączeniami kolorystycznymi i typowym dla kamienia naturalnego układem użyleń.

Płytki do kuchni

Glazura do kuchni, tak jak i płytki do łazienki zabezpieczają ścianę przed wilgocią i ułatwiają utrzymanie w kuchni czystości i higieny. Układane są najczyściej nad blatami kuchennymi i pomiędzy szafkami. Szeroki wybór płytek kuchennych pozwala na dowolne aranżacje wnętrza w każdej stylistyce. W najnowszych trendach prym wiodą glazury do złudzenia przypominające naturalne płyty marmurowe, a także klasyczne płytki układane „na cegiełkę” do złudzenia przypominające kafle ze starej kuchni lub wiekowego pieca oraz glazura układana w różne geometryczne wzory.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas