Materiał Partnera Nowoczesna brama garażowa – na jaką postawić?

Nowoczesna brama garażowa – na jaką postawić?

W Polsce olbrzymią popularność zdobyło w ostatnich latach budownictwo nowoczesne i skandynawskie, które wyróżniają się wykorzystaniem najlepszych jakościowo materiałów, tworzących różnego rodzaju minimalistyczne, ale przy tym niecodziennie piękne konstrukcje. Mowa o dachach, elewacjach domów, schodach, tarasach, czy też balustradach. Przy budowie nowoczesnego budynku, ważny jest spójny stylistycznie system grodzeniowy, wraz z dobrą bramą garażową! Razem z nami dowiedz się, jaką warto wybrać!

Postaw na prostotę!

Bramy garażowe w gotyckim stylu wyszły już z mody. Bogato zdobione konstrukcje z kutej stali, są bowiem dla nowoczesnego budownictwa zbyt „ciężkie”. Podobnie jest z wyrobami drewnianymi, które pasują głównie do porządków architektonicznych w wersjach retro… Dzisiaj zatem warto stawiać na prostotę, którą gwarantują nam dwa ważne materiały. Mowa o szkle – często hartowanym i barwionym, a nawet grawerowanym – a także o stali nierdzewnej i czarnej. To właśnie z tych surowców warto wykonywać bramy, w bardzo minimalistycznych wersjach stylistycznych. Powinny one mieć geometryczne wzory, stosunkowo ostre linie, a także powinny być symetryczne i duże. W stylu skandynawskim popularne są te w stalowej wersji z liniowymi perforacjami wykończonymi szkłem, które umieszczane są w betonowym ogrodzeniu.

Spersonalizuj swoją bramę

Nie tylko dobór materiału i wersji stylistycznej jest ważne przy tworzeniu bramy garażowej w wersji nowoczesnej, awangardowej, czy modernistycznej. Istotne jest także to, aby była ona w 100% funkcjonalna i doskonale wizualnie oraz użytkowo pasowała do naszego domu. To dlatego dzisiaj coraz częściej bramy zamawiane są na specjalne zamówienia, w odpowiednich pracowniach ślusarskich, których wyroby zaliczyć można do segmentu premium. Najlepsze firmy po dostarczonej dokumentacji, lub po przeprowadzeniu wizji lokalnej, przystępują zawsze z klientem do złożonego procesu projektowego wraz z wizualizacjami, co kończy się stworzeniem unikalnej, jedynej w swoim rodzaju bramy. Takie konstrukcje można zatem przygotować wraz z zespołem pracowni NOSTER SERWIS, który stawia na trwałość systemów grodzeniowych, oraz ich łatwą obsługę i konserwację. Współpraca z taką firmą to znacznie lepsza opcja, od kupowania bram od sieciowych producentów z ich obszernych katalogów.

Przemyśl automatyzację systemu…

Tworząc bramę na specjalne zamówienie – taką wersję często wybierają właściciele zakładów przemysłowych, czy korporacji – zastanów się nad tym, czy nie warto zastosować w niej podzespołów automatyki, które mogą nawet być zintegrowane z systemem SmartDOM. Jest to niebywale wygodne wdrożenie, zwiększające nie tylko komfort użytkowy, ale także bezpieczeństwo. Nie istnieje bowiem możliwość, iż Twój teren będzie łatwo dostępny dla osób postronnych, w przypadku braku zamknięcia bramy. W zautomatyzowanych wersjach, zarówno rozsuwanych, jak i otwieranych, konstrukcja zamknie i zabezpieczy się sama! 

Opracowanie:

Noster Serwis Jasiński Adam

Żory , Boczna 8 lok. 40

Podziel się