Materiał Partnera Niezawodne piły tarczowe marki Freud dostępne w Europrofil

Niezawodne piły tarczowe marki Freud dostępne w Europrofil

Dostępne na rynku tarcze pilarskie występują w wielu wariantach. Znajdują zastosowanie w ręcznych pilarkach tarczowych, a także w pilarkach stołowych oraz ukośnicach. Zakup odpowiedniej tarczy bywa często problematyczny, ponieważ narzędzia te mają wiele parametrów, które muszą być idealnie dopasowane do pracy, jaką chcemy za ich pomocą wykonać. Jakie są rodzaje pił tarczowych marki Freud? Jak dobrać odpowiednią tarczę pilarską?

Jak dobrać tarczę pilarską do materiału?

Wybór odpowiedniej piły tarczowej Freud nie jest wcale łatwym i oczywistym zadaniem. Tarczę dostępną w ofercie hurtowni Europrofil Firma Handlowa Bernadeta Łozińska należy dobrać do cięcia, jakie będzie wykonywane. Należy wziąć pod uwagę nie tylko rodzaj obrabianego materiału, ale również jego grubość i rozmiar. Ważne jest też to, czy tarcza pilarska będzie dokupowana do posiadanej pilarki, czy maszyna zostanie nabyta wraz z piłą. W pierwszym przypadku rozmiar piły tarczowej Freud trzeba dobrać do parametrów pilarki. W drugim zaś ważniejsze jest określenie rodzaju i grubości materiału.

W pierwszej kolejności należy wybrać z oferty Europrofil piły do obrabianego surowca – drewna, metalu lub tworzyw sztucznych. Kolejnym krokiem jest oszacowanie średnicy tarczy poprzez pomnożenie maksymalnej grubości elementów do cięcia przez 3. W ten sposób użytkownik zostawia sobie bezpieczny zapas. Następnie należy określić liczbę zębów na tarczy pilarskiej – im cieńszy element, tym więcej zębów powinna mieć piła. Ostatni krok to wybór kąta natarcia. Do szybkiego i zgrubnego cięcia lepiej nadaje się większy kąt. Im jest mniejszy, tym bardziej gładkie i precyzyjne efekty cięcia można uzyskać. Dobór kształtu zębów piły tarczowej podpowiada producent – w ofercie sklepu Europrofil narzędzia są podzielone na odpowiednie kategorie przeznaczone do konkretnych materiałów.

Rodzaje pił tarczowych Freud

Firma Europrofil jest polskim przedstawicielem marki narzędzi Freud. Dostarcza profesjonalne sprzęty do obróbki drewna, materiałów drewnopodobnych, aluminium, stali i tworzyw sztucznych. W ofercie sklepu znajduje się wiele rodzajów pił tarczowych dostosowanych do różnych materiałów i sposobów ich obróbki. Dostępne w Europrofil produkty to między innymi:

  • piły do cięcia litego drewna,

  • piły do robót ogólnobudowlanych,

  • piły do cięcia płyt klejonych i tworzyw,

  • piły do cięcia aluminium,

  • piły do cięcia PCV,

  • piły do cięcia stali.

Każdą tarczę pilarską Freud można dostosować do własnych potrzeb pod względem średnicy zewnętrznej piły, szerokości rzazu, grubości korpusu, średnicy otworu oraz ilości zębów. Dzięki temu klienci firmy Europrofil mogą znaleźć w ofercie najlepszą piłę tarczową dla siebie.

Opracowanie:

Europrofil Firma Handlowa Bernadeta Łozińska

Tarnów , Mostowa 21

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas