Artykuł sponsorowany Narzędzia pneumatyczne - rodzaje i zastosowanie

Narzędzia pneumatyczne - rodzaje i zastosowanie

Narzędzia pneumatyczne są podobne do elektrycznych, jednak są od nich znacznie lżejsze i bardziej poręczne. Są proste, wydajne, solidnie zbudowane oraz bezpieczne w użytkowaniu. Dzięki temu cieszą się niesłabnącą popularnością zarówno do stosowania domowego, jak też w warsztatach czy zakładach przemysłowych. Oferowane przez wielu czołowych producentów, są dostępne w wielu sklepach i hurtowniach, jak firma Metalex z Dąbrowy Górniczej.

Zalety urządzeń pneumatycznych

Dzięki temu, że narzędzia pneumatyczne są lżejsze i poręczniejsze od elektronarzędzi praca nimi nie jest tak męcząca. Są one bardzo wydajne, trwałe i posiadają niezwykle wytrzymałą konstrukcję, a to pozwoli na ich długoletnie użytkowanie. W prawdzie są droższe od narzędzi elektrycznych tego samego typu, jednak przez ich energooszczędność ich zakup szybko się zwróci. Są proste w transporcie i przechowywaniu. Można je w pełni regulować. a przede wszystkim są bezpieczne w użyciu, dlatego stosuje się je w miejscach narażonych na wysokie ryzyko zaistnienia pożaru, jak też w miejscach o wysokiej wilgotności i na zewnątrz, nawet podczas ekstremalnych warunków pogodowych.

Rodzaje urządzeń pneumatycznych

Narzędzia pneumatyczne są zasilane sprężonym powietrzem. Na rynku dostępne są wiertarki i wkrętarki pneumatyczne, które są szczególnie często używane przy produkcji mebli i stolarki okiennej. Tu zastosowanie mają także pneumatyczne gwoździarki i zszywarki, służące do łączenia różnych elementów. Klucze pneumatyczne poradzą sobie nawet z mocno zabezpieczonymi śrubami. Są wykorzystywane do prac na budowie, w warsztatach samochodowych czy do prac montażowych. Na uwagę zasługują także szlifierki na sprężone powietrze. Szlifierki trzpieniowe stosuje się m.in. w obróbce spawów i matryc, szlifierki kątowe obecne są w przemyśle stoczniowym, a taśmowe służą do tępienia ostrych krawędzi. Szlifierek oscylacyjnych i polerek pneumatycznych używa się do przygotowania powierzchni np. do lakierowania . to zaś można wykonać pneumatycznym pistoletem natryskowym. Warto też pamiętać o młotkach pneumatycznych. Posiadają różne długości i wiele kształtów końcówek roboczych. Dzięki temu, że posiadają specjalną przystawkę wyposażoną w igły, młotek ten może być wykorzystywany do wykańczania chropowatych powierzchni. Wśród narzędzi pneumatycznych znaleźć można także nitownice (do łączenia trwale blach i części maszyn), przecinarki i nożyce do cięcia blach, piły posuwisto zwrotne oraz pilnikarki i pióra grawerskie.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas