Materiał Partnera Najpopularniejsze rodzaje kostki brukowej

Najpopularniejsze rodzaje kostki brukowej

Wszyscy chcemy, aby przestrzeń wokół naszego domu wyglądała elegancko i ładnie. Kostka brukowa znakomicie zda egzamin na podjeździe do garażu oraz jako ścieżka w ogrodzie. To rozwiązanie nie tylko praktyczne, ale także estetyczne – na rynku znajdziemy bogaty wybór kostek brukowych, które można układać w rozmaite wzory. Jakie rodzaje kostki brukowej najlepiej sprawdzą się w Twoim ogrodzie? Podpowiadamy.

Rodzaje kostki brukowej

Zanim zdecydujemy się na konkretny rodzaj kostki, zastanówmy się, jakie parametry należy wziąć pod rozwagę. Przede wszystkim powinniśmy sprawdzić wielkość kostki, jej kształt oraz kolor – wszystkie te kryteria są istotne, jeśli zależy nam na walorach dekoracyjnych naszej przyszłej nawierzchni. Na rynku znajdziemy kostkę brukową przemysłową, która stosowana jest zwykle na dużych parkingach i chodnikach. Najczęściej występuje w jednolitym, szarym kolorze i ma kształt prostokąta lub klepsydry. Natomiast kostka brukowa szlachetna ma znacznie wyższe walory estetyczne niż kostka przemysłowa. Dostępna jest w różnych odcieniach i kształtach. W tej kategorii znajdziemy kostki o powierzchni płukanej, szczotkowanej, łupanej, strukturalnej lub postarzanej. Wszystkie te zabiegi sprawiają, że kostka zyskuje unikatowy charakter i świetnie imituje kamienie naturalne. 

Ułożenie kostki brukowej ma znaczenie!

Nasz podjazd może wyglądać klasycznie lub fantazyjnie – wszystko zależy od tego, w jaki sposób ułożona zostanie kostka brukowa. Pamiętajmy jednak, żeby jej układanie zlecić doświadczonym fachowcom z firmy Tech-Bud w Żorach, w województwie śląskim. Firma świadczy kompleksowe usługi brukarskie i zatrudnia specjalistów, którzy dbają o odpowiednie przygotowanie podłoża pod bruk, a następnie układają kostki we wzór wskazany przez klienta.

Zalety nawierzchni brukowej

Kostka brukowa nie tylko pozwala uatrakcyjnić teren wokół domu – ma także inne zalety. Nawierzchnia z kostki brukowej betonowej lub kamiennej jest trwała, odporna na mróz oraz ścieranie. Co ważne – tego typu podłoże umożliwia szybkie odprowadzanie wody. Warto także podkreślić, że bez trudu wymienimy uszkodzone kostki.

Kostka brukarska to znakomity sposób na zagospodarowanie przestrzeni wokół domu – wykonany przy jej użyciu podjazd będzie nie tylko praktyczny, ale także stanie się prawdziwą ozdobą domu. Wybrukować warto również ogrodowe ścieżki. Pamiętajmy, żeby usługi brukarskie zlecić zaufanej firmie, która zatrudnia doświadczonych fachowców i zawsze dba o wysoką jakość świadczonych usług.

Podziel się