Artykuł sponsorowany Na jakie cechy należy zwracać uwagę podczas wyboru kutej bramy?

Na jakie cechy należy zwracać uwagę podczas wyboru kutej bramy?

Bramy wykonane z żelaza lub stali są eleganckie i prezentują się bardzo luksusowo. I choć często wypierane są przez tańsze zamienniki, które można zakupić w każdym markecie budowlanym, każdy, kto ma choć odrobinę poczucia estetyki z pewnością doceni ich piękno. Na co zwracać uwagę podczas wyboru bramy kutej i jak o nie dbać, aby nie ulegały korozji?

Rodzaj materiału

Kiedy mowa o bramie kutej, zwykle ma się na myśli żelazo lub stal. Obecnie na rynku istnieje wiele różnych rodzajów bram, które powstają zarówno z surowców czystych, jak i ze stopów. Bramy produkowane masowo odlewa się w formach, dlatego zdecydowanie lepszym wyjściem będzie zakupienie ich u prywatnego przedsiębiorcy, zajmującego się profesjonalnym kowalstwem np. w firmie PODKOWA mieszczącej się w Lubsku. Do produkcji bramy u kowala stosuje się metody metaloplastyki pozwalające na stworzenie niesamowitych kształtów i zdobień inspirowanych naturą, takich jak listki czy winorośle.

Wzór i metoda zdobienia

Nie tylko wysoka jakość, ale i również wygląd przemawia za zakupem kutej bramy. Do klasycznego stylu domu najlepiej sprawdzą się bramy zdobione na stary styl, czyli różnego rodzaju listki oraz zawijasy. Jeśli jednak jesteś właścicielem typowo nowoczesnego budynku, który nie wpasowuje się w klasyczny kanon, lepszym wyjściem będzie pójście w geometrię. Proste linie i figury doskonale nadają się do innowacyjnych rozwiązań, a zwłaszcza bram przesuwanych. Warto obejrzeć portfolio wybranej firmy i zainspirować się modelami wykonanymi wcześniej dla klientów. Wiele przedsiębiorstw świadczących usługi kowalskie jest gotowe zrealizować indywidualne projekty.

Jak dbać o  kute bramy?

Bramy kute, szczególnie żelazne są narażone na korozję, dlatego powinny być zabezpieczane odpowiedniej jakości farbą. Warto regularnie odmalowywać, aby nie dopuścić do rozpoczęcia się procesów rdzewienia. Nawet najlepsze powłoki antykorozyjne nie są wieczne i powinno się je nakładać co kilka lat. Jeśli na bramie pojawiły się już pierwsze oznaki rdzy, należy ją dokładnie zeszlifować przy pomocy szlifierki kątowej lub ręcznie przy użyciu tradycyjnego papieru ściernego (w przypadku niewielkiej korozji), a następnie wyczyścić i nałożyć nową warstwę farby. Najlepszym wyjściem jest odmalowywanie bramy przynajmniej raz na 3-4 lata. Niektórzy robią to co sezon, ale bramy pokryte dobrej jakości farbami przeciwkorozyjnymi nie wymagają tak częstej renowacji. Wszystko zależy od rodzaju metalu, z jakiego powstała brama, a także indywidualnych warunków środowiska.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas