Artykuł sponsorowany Na czym polegają pomiary na działce wykonywane przez Biuro Geodezyjne Aldona i Robert Kądziela?

Na czym polegają pomiary na działce wykonywane przez Biuro Geodezyjne Aldona i Robert Kądziela?

Trudno wyobrazić sobie budowę domu bez obecności geodety. Jest to specjalista niezbędny zarówno na etapie przygotowania działki, jak i w trakcie samej budowy. To właśnie dzięki jego pomocy, mamy pewność, że inwestycja przebiega zgodnie z pozwoleniem na budowę. Kompleksowe usługi w tym zakresie zapewnia Biuro geodezyjne Aldona i Robert Kądziela. Co wchodzi w ich zakres?

Pomiary geodezyjne – rodzaje

Usługi geodezyjne są obowiązkowym elementem budowy nowego obiektu, ale też podziału istniejącej już nieruchomości. Wykonuje się wówczas pomiary, które mają na celu ustalenie stanu faktycznego danej działki oraz budowli. Jeśli chodzi o pomiary geodezyjne oferowane przez Biuro Geodezyjne Aldona i Robert Kądziela, wyróżnia się kilka ich najważniejszych rodzajów.

Należą do nich między innymi pomiary wysokościowe. Wykonuje się je, aby wyznaczyć wysokość danych punktów w odniesieniu do konkretnego punktu odniesienia. Proces ten określa się również niwelacja terenu. Innym rodzajem są pomiary sytuacyjne, określające wzajemne rozmieszczenie względem siebie różnych obiektów na działce.

Kiedy niezbędne są pomiary geodezyjne?

Wspomniane pomiary geodezyjne są obowiązkową czynnością, którą wykonuje się podczas tworzenia mapy do celów projektowych. Bez tego, nie jest możliwe rozpoczęcie budowy obiektu. Często konieczne jest ich powtórne wykonania celem aktualizacji wspomnianej mapy. Pomiary geodezyjne są również kluczowe na końcowym etapie inwestycji. Bez nich niemożliwy może okazać się odbiór budynku. Dlatego też nawiązując współpracę z biurem geodezyjnym, warto zwrócić uwagę na kompleksowość oferowanych usług. W ten sposób można optymalizować koszty, ale też zaoszczędzić czas potrzebny do skompletowania dokumentacji.

Należy również pamiętać, że pomiary geodezyjne mogą być wykonane wyłącznie przez specjalistę z odpowiednimi uprawnieniami. W innym przypadku będą nieważne. Wiedza i doświadczenie w tej dziedzinie to podstawa, aby móc ocenić wykonanie inwestycji zgodnie z projektem.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas