Artykuł sponsorowany Na czym polega udrożnianie przewodów kominowych?

Na czym polega udrożnianie przewodów kominowych?

Przewody kominowe to ważny element instalacji, który wymaga szczególnej troski, czyszczenia i regularnych przeglądów sprawdzających jego funkcjonowanie. Mimo wszystko zdarza się, że pojawiają się problemy z odprowadzaniem dymu, szczelnością komina i należy zadbać o jego udrożnienie. Jak wygląda taki proces? Dlaczego powinien wykonywać go doświadczony kominiarz?

Usługi kominiarskie – najważniejsze informacje

Zachowanie drożności przewodów kominowych to nie tylko zapewnienie bezpieczeństwa domowników, ale również optymalnego spalania paliwa. Przekłada się to na ostateczne koszty ponoszone na ogrzewanie budynku. Dlatego zgodnie z obowiązującymi przepisami należy regularnie przeprowadzać kontrolę komina i zlecać to profesjonalnym firmom, takim jak na przykład Zakład Usług Kominiarskich Piotr Rożek. Dzięki temu przegląd wykonany będzie przez specjalistę z odpowiednimi uprawnieniami, doświadczeniem i sprzętem.

W przypadku zaniedbania obowiązku czyszczenia komina może dojść do zebrania się dużej ilości osadów i nieczystości, które mogą niekorzystnie wpływać na drożność przewodów. Stwarza to zagrożenie pożarem oraz niewystarczającym odprowadzaniem dymu z budynku, dlatego należy zlecić udrożnienie komina.

Jak przebiega udrożnienie przewodów kominowych?

Istotnym etapem jest przygotowanie kotłowni, pieca i komina do prac kominiarskich. Należy odłączyć kocioł od komina i zatkać powstały w ten sposób otwór. Warto też zabezpieczyć obszar wokół przewodów, gdyż spadająca sadza może zabrudzić ściany i podłogę. Kominiarz, udając się na dach budynku, zabiera ze sobą szczotkę dopasowaną do wymiarów i przekroju przewodów kominowych i jej obciążenie, najczęściej kilkukilogramową kulę. Musi on dobrać rodzaj szczotki do materiału, z jakiego wykonano przewody, aby nie podrapać wnętrza, a jednocześnie usunąć nieczystości. Polega to na opuszczaniu i podnoszeniu szczotki. W sytuacji, gdy komin zablokowany jest przez trudne do usunięcia w ten sposób gruz czy resztki gniazd, konieczne może być jego rozebranie i ponowne odbudowanie.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas