Materiał Partnera Na czym polega montaż wkładów kominowych?

Na czym polega montaż wkładów kominowych?

Komin jest niezwykle istotnym elementem większości budynków. Zazwyczaj odpowiada za odprowadzanie na zewnątrz dymu. Jednak pełni on również inne istotne funkcje – zapewnia wentylację wewnątrz obiektu i odpowietrza kanalizację. W jego środku znajduje się m.in. wkład kominowy, którego wymiana pomoże nam zaoszczędzić na rachunkach na ogrzewaniu. Więcej informacji na temat tej części i jej montażu znajdziesz w poniższym wpisie. 

Wkład kominowy – co to jest?

Najpierw należy odpowiedzieć na pytanie, czym jest wkład kominowy. Jest to element, który najczęściej montuje się w kominie murowanym. Odpowiada on za odprowadzanie spalin z kotła, co oznacza, że musi być szczelny i odpowiednio dopasowany do systemu ogrzewania obiektu. Dlatego jego montaż należy zlecić profesjonalnemu kominiarzowi, w przeciwnym razie możemy narazić się na powstanie sytuacji zagrażających naszemu życiu i zdrowiu.

Jak przebiega montaż wkładu kominowego?

Czynność tę kominiarz rozpoczyna od ekspertyzy, czyli sprawdzenia drożności kanału kominowego i wyczyszczenia go. Następnie dobiera on odpowiedni typ i rozmiar wkładu. Do najczęściej stosowanych rozwiązań należą:

  • wkłady ze stali żaroodpornej,
  • wkłady ze stali kwasoodpornej.

W kolejnym kroku fachowiec przechodzi do montażu wkładu kominowego. Po odpowiednim zamocowaniu instaluje daszek zabezpieczający na kominie, który ochroni go przed deszczem oraz innymi zanieczyszczeniami.

Komu powierzyć montaż wkładów kominowych?

Sprawdzonym miejscem, które oferuje montaż wkładów kominowych z blachy kwasoodpornej, stalfex i alufol jest Rzemieślniczy Zakład Usług Kominiarskich Andrzej Brzoza. Zatrudnieni w nim pracownicy to zaufani i doświadczeni specjaliści, którzy zapewniają bezpieczne wykonanie wszystkich zleconych zadań. Firma istnieje na rynku od 1993 roku i świadczy kompleksowe usługi kominiarskie na terenie województwa pomorskiego i poza nim. Jeżeli masz jakikolwiek problem z kominem, nie zwlekaj i skontaktuj się z nimi właśnie teraz!

Opracowanie:

Podziel się