Artykuł sponsorowany Na czym polega iniekcja ciśnieniowa?

Na czym polega iniekcja ciśnieniowa?

Iniekcja ciśnieniowa to innowacyjna metoda izolacji przeciwwodnej, która cieszy się coraz większą popularnością w budownictwie. Dlaczego warto zainteresować się tym rozwiązaniem? Czym wyróżnia się w porównaniu z innymi metodami uszczelniania? W tym artykule postaramy się przybliżyć ideę iniekcji ciśnieniowej oraz omówić jej zastosowanie i proces wykonania.

Iniekcja ciśnieniowa - gdzie znajduje zastosowanie?

Iniekcja ciśnieniowa, jak wspomniano wcześniej, polega na wprowadzeniu przez szereg nawiertów iniektu, najczęściej żywicy epoksydowej lub poliuretanowej. To właśnie ta substancja po stężeniu wzmacnia i uszczelnia konstrukcję, eliminując przyczyny problemów z przeciekami i wilgocią bez konieczności rozbiórki czy wyłączenia budynku z eksploatacji. Dzięki swoim właściwościom oraz technologii wykonania, iniekcja ciśnieniowa znajduje szerokie zastosowanie w budownictwie. Wykorzystywana jest między innymi podczas izolacji fundamentów, gdzie stawia się czoła wszelkiego rodzaju problemom wynikającym z zawilgocenia, takim jak korozja betonu czy niszczenie struktury gruntu. Ponadto, stosuje się ją również przy uszczelnianiu ścian, stropów oraz podłóg.

Jak wykonuje się iniekcję ciśnieniową?

Przebieg procesu iniekcji ciśnieniowej w Warszawie zależy od rodzaju obiektu oraz materiału, z którego został on wykonany. Niemniej jednak, niezależnie od warunków realizacji, pracę należy rozpocząć od dokładnej analizy miejsca izolacji oraz rodzaju problemu (przeciek, zawilgocenie). Na tej podstawie dobiera się odpowiedni rodzaj iniektu oraz planuje przebieg prac. Następnie przystępuje się do nawiercania otworów iniekcyjnych, które muszą być rozmieszczone w równych odstępach na całej długości izolowanej konstrukcji. Warto przy tym pamiętać o właściwym kącie nawiercania oraz głębokości otworów.

Po zakończeniu nawiercania wprowadza się do otworów rurki iniekcyjne, przez które następnie wtłacza się iniekt. Proces ten polega na wprowadzeniu żywicy epoksydowej lub poliuretanowej pod ciśnieniem, co sprawia, że materiał wypełnia wszystkie pęknięcia i szczeliny, docierając do miejsc, gdzie konwencjonalne metody uszczelniania nie byłyby w stanie dotrzeć.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas