Artykuł sponsorowany Na czym polega cyklinowanie podłogi i jakie daje efekty?

Na czym polega cyklinowanie podłogi i jakie daje efekty?

Drewno to wspaniały materiał na wykończenie podłogi. Jest piękne, ponadczasowe i pasuje do każdego stylu wnętrzarskiego. Dzięki drewnianym materiałom mieszkanie sprawia wrażenie przytulnego. Jednak każda drewniana podłoga z biegiem czasu ulega stopniowemu zniszczeniu. Aby przywrócić jej dawny, piękny wygląd, nie jest potrzebny remont. Wystarczy cyklinowanie podłogi.

Na czym polega cyklinowanie podłogi?

Cyklinowanie podłogi to nowoczesny i skuteczny sposób renowacji drewnianych powierzchni. Jest polecane do drewna w każdym wieku - nawet starego. Renowacja przebiega zwykle w kilku etapach, choć poszczególne kroki należy dostosować do stanu nawierzchni. Etap pierwszy polega na usunięciu zniszczonej warstwy parkietu. Później należy wyrównać parkiet, usuwając rysy i wgłębienia. W przypadku mocno zniszczonych podłóg wypełnia się ubytki specjalistyczną substancją. W kolejnym etapie podłoga jest polerowana, a następnie lakierowana.

Zalety cyklinowania

Cyklinowanie cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Jest to zrozumiałe, jeśli poznamy korzyści, jakie da nam ten sposób renowacji. Można do nich zaliczyć m.in.:

  • Szybkie efekty. Cyklinowanie pozwala na odświeżenie wyglądu w zaledwie jeden weekend.
  • Rozwiązanie tańsze od remontu. Remont wiąże się nie tylko z dużymi nakładami finansowymi, ale również pochłania sporo czasu.
  • Możliwość renowacji nawet starych podłóg. Stare drewno ma ogromny urok. Szkoda pozbywać się takiego skarbu, jeśli wiemy, że można nadać mu drugie życie dzięki cyklinowaniu.

Samodzielnie czy z profesjonalną firmą?

Cyklinowanie nie jest zbyt trudnym zadaniem, wymaga jednak wiedzy, doświadczenia oraz specjalistycznych narzędzi. Ich zakup zwykle wiąże się z większym nakładem finansowym niż usługa cyklinowania. W internecie można znaleźć wiele porad o tym, jak wykonać renowację drewna samodzielnie. Jednak nieumiejętnie przeprowadzając cyklinowanie, można zrobić więcej szkody niż pożytku. Tak więc lepiej zatrudnić profesjonalną firmę, zaoszczędzić czas i pieniądze i mieć pewność, że nasza podłoga jest w dobrych rękach.

Profesjonalne usługi parkieciarskie

Decydując się na cyklinowanie, warto zatrudnić dobrą firmę z doświadczeniem, taką jak Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe Wojtek Parkiet. Firma działa na rynku od 2008 roku, co jest dowodem na świadczenie usług na najwyższym poziomie. W ofercie znajdziemy przede wszystkim usługi związane z układaniem i renowacją podłóg drewnianych m.in.: układanie podłóg, cyklinowanie, bejcowanie, olejowanie, lakierowanie podłogi, pomiar wilgotności posadzki, montaż listew przypodłogowych. Firma zatrudnia doświadczonych i wykwalifikowanych pracowników, a także dysponuje specjalistycznym sprzętem, co pozwala na realizację każdego zlecenia klienta.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas