Artykuł sponsorowany Na co zwrócić uwagę, wybierając stolarkę okienną?

Na co zwrócić uwagę, wybierając stolarkę okienną?

Okna to bardzo ważny element każdego budynku. Stanowią jego integralną część wizualną, a także pełnią wiele praktycznych funkcji. Ponadto jest to kosztowna inwestycja na lata, dlatego ich wybór nie może być przypadkowy. Warto przed zakupem dowiedzieć się, na jakie kluczowe aspekty okien warto zwracać szczególną uwagę.

Jakie znaczenie ma energooszczędność okien?

Jednym z ważniejszych parametrów okien, który gwarantuje komfortowe użytkowanie, jest energooszczędność. To inaczej mówiąc współczynnik przenikania ciepła, który określa, w jakim stopniu stolarka okienna PCV chroni budynek przed utratą ciepła. Im współczynnik ten będzie niższy, tym termoizolacja będzie na lepszym poziomie. W praktyce okna energooszczędne pozwalają na zmniejszenie kosztów związanych z ogrzewaniem domu. Dlatego powinna to być jedna z ważniejszych cech dobrej stolarki okiennej. Okna energooszczędne znajdziemy między innymi w ofercie  salonu sprzedaży okien Widok.

Dźwiękoszczelność i wodoszczelność – dlaczego są tak ważne?

Dobre okna powinny również cechować się dźwiękoszczelnością. Wysoki współczynnik tłumienia hałasu pozwoli na ograniczenie przenikania do wnętrz odgłosów z zewnątrz. Jest to szczególnie istotne, gdy budynek znajduje się blisko ruchliwej drogi bądź miejsca często uczęszczanego, jak przykładowo parki.

Z kolei duża wodoszczelność pozwala uchronić od przedostawania się wody do wnętrza podczas ulewnych deszczy oraz silnego wiatru. Dobrze jest wybierać produkty szczelne, co dodatkowo uchroni nas przed wpadaniem chłodnego powietrza do wnętrz.

Na co jeszcze warto zwracać uwagę?

Parametry techniczne, które są ważne to zwłaszcza ich odporność na włamanie. Okna antywłamaniowe powinny znaleźć się na parterze, gdzie dodatkowo posiadamy balkony bądź tarasy, aby chronić wnętrza przed wejściem niepowołanych osób. Oczywiście ważnym aspektem jest także sam wygląd i styl. Warto wybierać kolorystykę oraz sposób ich wykończenia do całego budynku, tak by były z nim spójne. Do dyspozycji jest wiele okien, o odmiennych kształtach, wielkościach oraz sposobie otwierania, jak przykładowo okna przesuwne i uchylne. Pamiętajmy o dostosowaniu mechanizmów otwierania do funkcjonalności pomieszczenia i zadbajmy, aby przynajmniej jedno okno w danym wnętrzu było otwierane uchylnie.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas