Artykuł sponsorowany Na co zwrócić uwagę, szukając biura projektowego?

Na co zwrócić uwagę, szukając biura projektowego?

Budowa i modernizacja obiektów to żmudny i skomplikowany proces wymagający nie tylko wiedzy i doświadczenia, ale także konieczności przestrzegania prawa budowlanego. Warunkiem skutecznego zakończenia inwestycji jest wybór profesjonalnego biura projektowego. Czym się kierować, wybierając specjalistów? Podpowiadamy. 

Rozpoznawalność i renoma na rynku 

Szukając dobrej firmy usługowej, niezależnie od dziedziny, trzeba najpierw dowiedzieć się o niej nieco więcej. Na początku dobrze jest sprawdzić, jak długo dane przedsiębiorstwo działa na rynku i w czym się specjalizuje. Takie informacje zwykle dostępne są na stronach internetowych. Poza tym, dobrym pomysłem jest sprawdzenie w sieci opinii klientów lub skorzystanie z porad znajomych czy rodziny. Wybór biura projektowego na podstawie polecenia przez zaufaną osobę może się okazać dobrym rozwiązaniem. Jeśli nie mamy pewności, czy dane biuro jest wiarygodne, lepiej jest skorzystać z usług bardziej rozpoznawalnej na rynku firmy.  

Doświadczenie i kwalifikacje 

Przed podjęciem decyzji o wyborze konkretnego biura projektowego można sprawdzić jego profil działalności oraz dowiedzieć się więcej o liczbie zatrudnionych inżynierów oraz ich doświadczeniu i kwalifikacjach. Projekty budynków muszą być wykonane zgodnie z zasadami prawa budowlanego, stąd ważne jest, aby wybrani specjaliści doskonale znali się na aktualnych przepisach. Dzięki temu unikniemy pomyłek i błędów, które mogłyby opóźnić proces budowy, a być może nawet wiązały się z dodatkowymi kosztami. Dobrze jest postawić na projektantów, którzy działają na rynku od co najmniej kilku lat, a ich oferta obejmuje nowoczesne i energooszczędne projekty. W Gdańsku profesjonalne usługi projektowe świadczy Biuro Konstrukcyjne KONTE

Czy warto zwracać uwagę wyłącznie na cenę? 

Wielu inwestorów, chcąc zaoszczędzić, na etapie poszukiwania biura projektowego kieruje się tylko ceną i zatrudnia firmę, która proponuje najtańsze usługi. To spory błąd. O wiele niższe ceny w porównaniu do ofert konkurencji powinny być dla klienta sygnałem ostrzegawczym. Biura projektowe o ugruntowanej pozycji na rynku pozyskują kolejnych klientów z tzw. polecenia i nie muszą zaniżać cen, aby zainteresować swoją ofertą inwestorów. Koszty zdecydowanie nie powinny więc być decydującym czynnikiem podczas wyboru profesjonalnego biura projektowego. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter