Artykuł sponsorowany Na co zwrócić uwagę przy wyborze rodzaju instalacji grzewczej?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze rodzaju instalacji grzewczej?

Każdy budynek mieszkalny oddany do użytku musi mieć instalację grzewczą w domu. Do wyboru jest kilka rozwiązań, z których jedne są zajmujące mniej inne bardziej w obsłudze. Podobnie odmienne są koszty ogrzewania domu w systemie rocznym. W jaki sposób wybrać typ instalacji grzewczej do budynku mieszkalnego? Które z rodzajów ogrzewania domu jest najwygodniejsze?

Jakie czynniki mają wpływ na wybór rodzaju instalacji grzewczej?

Wybór instalacji grzewczej zależny jest w głównej mierze od wielkości kosztów eksploatacyjnych systemu, komfortu mieszkania oraz wpływu danego rozwiązania na środowisko naturalne. W firmach zajmujących się montażem instalacji grzewczych jak np. w przedsiębiorstwie Usługi Budowlane i Instalacyjne Jarosław Tarkowski, można liczyć na fachowe doradztwo przy wyborze odpowiedniego rodzaju instalacji C.O. do domu. W pierwszej kolejności należy dokonać wyboru rodzaju paliwa, którym zasilana będzie instalacja.

Jaki rodzaj paliwa w instalacjach grzewczych daje największą sprawność?

Do ogrzewania domu wykorzystywane są takie materiały opałowe o różnym poziomie odzysku ciepła. Są to głównie kotły na miał (gwarantujące sprawność 60%) lub ekogroszek (sprawność 75%), kotły zagazowujące drewno opałowe (sprawność 80%) lub na pellet (sprawność 88%). Coraz większą popularnością cieszą się instalacje grzewcze gazowe, przy czym najwyższą sprawność — odzysk ciepła, zapewniają kotły kondensacyjne (sprawność 104%) podobnie jak systemy grzewcze oparte na gazie płynnym i oleju opałowym, czy energii elektrycznej.

Jaki rodzaj ogrzewania domu jest najbardziej praktyczne?

Ze wszystkich wymienionych rodzajów paliw, montaż ogrzewania gazem ziemnym jest jednocześnie tanim w eksploatacji i najwygodniejszym. Nie wymaga bowiem gromadzenia żadnego rodzaju paliwa. Gaz ziemny może służyć również do podgrzewania wody użytkowej. Tam, gdzie nie ma możliwości przyłączenia się do gazociągu, poleca się  bezobsługowe systemy grzewcze na gaz płynny lub na olej opałowy. Wadą ostatniego rozwiązania jest dość drogi koszt instalacji i ceny oleju.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas