Artykuł sponsorowany Na co zwrócić uwagę przy wyborze okien? Poznaj ofertę Zakładu Okbud

Na co zwrócić uwagę przy wyborze okien? Poznaj ofertę Zakładu Okbud

Okna PVC potocznie określane jako okna plastikowe to najpopularniejszy typ stolarki wybieranej do wielu typów obiektów użytkowych. Doskonale sprawdzają się przede wszystkim we wszelkich budynkach mieszkalnych, a do tego są atrakcyjne cenowo i charakteryzują je dobre parametry pod względem izolacyjności termicznej i akustycznej. Wysokiej klasy modele znaleźć można w ofercie firmy Okbud – czym się wyróżniają?

Wielokomorowy system profili

W oknach PVC jednym z najważniejszych parametrów jest zastosowany system profili. Warto postawić na produkowane przez specjalistów z firmy Okbud produkty z serii VEKA, których wielokomorowa konstrukcja znacząco wpływa na poprawę właściwości termicznych i akustycznych. Zwiększenie możliwości w tym zakresie sprawia, że stolarka proponowana przez Okbud jest energooszczędna i nie powoduje strat ciepła, co z kolei nie przekłada się na zwiększone zużycie energii cieplnej w budynku i koszty z tym związane. Oprócz wielokomorowego systemu profili należy również zwrócić uwagę na możliwość zastosowania pakietów trzyszybowych.

Mogą być one wykorzystane w oknach VEKA o profilu 82 mm proponowanych przez producenta okien Okbud, który jest w stanie dostarczyć klientowi stolarkę o doskonałych parametrach. Przykładowo, profile w wersji standardowej modelu VEKAMOTION 82 mają współczynnik przenikania ciepła Uf=1,4 W/m²K. Pakiety trzyszybowe stosowane w tego typu oknach PVC również wpływają na poprawę izolacyjności akustycznej i termicznej. Właściwe uszczelnienie uzyskuje się także poprzez zastosowanie odpowiednik uszczelek. We wspomnianym modelu okna zastosowano dwustopniowy system uszczelnienia w obszarze skrzydła przesuwnego, co zapewnia drzwiom szczelność, nawet podczas huraganowego wiatru i ulewnego deszczu. Czym jeszcze charakteryzują się produkty Okbud?

Estetyka równie istotna

Oprócz parametrów technicznych jednym z bardzo ważnych elementów każdego typu stolarki okiennej jest estetyka. Okna powinny być dopasowane do typu budynku i zastosowanych w nim rozwiązań konstrukcyjnych, na co uwagę zwracają specjaliści z firmy Okbud. Ich spore doświadczenie oraz kwalifikacje w zakresie stolarki okiennej pozwoliło na stworzenie profili dostępnych w kilku wariantach, co umożliwia zlicowanie skrzydła z ramą w różnej mierze. W przypadku linii okien VEKA Perfectline Standard skrzydło i rama nie są zlicowane, mają lekko zaokrąglone krawędzie i są równomiernie wykończone. Firma oferuje szeroką paletę kolorów jednolitych o matowym lub błyszczącym wykończeniu, folie odwzorowujące fakturę i kolor drewna (w kilkunastu odcieniach) oraz aluminiowe osłony okienne, które można lakierować proszkowo na dowolny kolor. Profile Perfectline mogą być barwione w koekstruzji, dzięki czemu wszelkie zadrapania czy uszkodzenia mechaniczne będą mniej widoczne.

W oknach proponowanych przez firmę Okbud znajduje się też szeroka komora zbrojeniowa. To właśnie dzięki niej stolarka dostarczana przez tych profesjonalistów osiąga bardzo wysoką stabilność. Co ciekawe, okna w asortymencie Okbud wyróżniają się również szeroką paletą profili okleinowanych, dzięki czemu ich dopasowanie do poszczególnych stylizacji jest jeszcze prostsze i daje możliwość stworzenia okien estetycznych, szczelnych i wytrzymałych.

Opracowanie:

ZHU Okbud

Kłobuck , Wieluńska 3

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas