Artykuł sponsorowany Na co zwrócić uwagę przy wyborze bramy wjazdowej?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze bramy wjazdowej?

Brama wjazdowa jest niezwykle ważną częścią ogrodzenia, spełniającą wiele funkcji. Prawidłowo zamontowana zabezpiecza przed wtargnięciem osób postronnych na teren prywatny, a tym samym zapewnia komfortowy i bezproblemowy wjazd. Nie bez znaczenia jest też jej wygląd wizualny, który powinien pasować do stylu wybudowanego domu. W tym artykule podpowiemy Ci, czym kierować się przy wyborze bramy.

Planowanie konstrukcji bramy

Projekt, zakup i montaż bramy nie jest tak prosty, jakby mogło się wydawać. Aby podjąć jak najlepszą decyzję należy zwrócić uwagę na dopasowanie bramy wjazdowej  do ogrodzenia. Co więcej, ważne są także funkcje estetyczne, spójne ze stylem wykończenia domu. Brama powinna być dostosowana do wielkości i kształtu posesji, aby wjazd autem na jej teren był prosty i intuicyjny. Nie bez znaczenia jest także ulokowanie działki względem drogi. Przy wyborze bramy należy wziąć pod uwagę jej typ, konstrukcję, wymiary, a także zastosowany mechanizm otwierania. Trzeba pamiętać, że brama jest inwestycją na lata i należy postawić na wysoką jakość materiałów, z których będzie stworzona, a także na wysoką ochronę antykorozyjną.

Bramy przesuwne i rozwierane

Największą popularnością cieszą się bramy rozwierane i przesuwne, które różnią się od siebie sposobem otwierania i oraz montażu. Brama wjazdowa przesuwana zbudowana jest z jednego skrzydła, poruszającego się wzdłuż ogrodzenia. Taki rodzaj bramy najlepiej sprawdza się na płaskim ukształtowaniu terenu i w przypadku małej ilości miejsca przy wjeździe od strony drogi, gdyż konieczna jest wolna przestrzeń dla zasuwanego skrzydła. Bramy przesuwne dzielą się na szynowe i samonośne. Te pierwsze są wyposażone w specjalną szynę (trzeba ją regularnie czyścić), zaś te drugie są montowane w sposób samonośny i nie dotykają ziemi. Bramy przesuwne mogą mieć dowolną wielkość i są sporo tańsze w montażu, ale droższe w eksploatacji w porównaniu do innych typów bram.

Brama rozwierana w świetle prawa budowlanego, zawsze musi się otwierać do wewnątrz działki. Bramy uchylne dzielą się na jedno- i dwuskrzydłowe. Ten rodzaj najlepiej sprawdza się przy wjazdach wąskich, ale głębokich, umożliwiając tym samym swobodne jej otwieranie. Bramy jednoskrzydłowe najlepiej montować w narożniku działki. Kiedy miejsca na działce jest naprawdę mało, to watro zastanowić się nad zamontowaniem bramy posiadającej łamane skrzydła. W tym rodzaju bram niezwykle istotna jest wielkość skrzydeł, gdyż tu występują ograniczenia i skrzydła nie mogą być zbyt duże.

Montaż bram

Decydując się na wykonanie i montaż bramy warto postawić na sprawdzoną firmę posiadającą duże doświadczenie, jak Met Bud z Niechcic ul.Poprzeczna 5, prowadzoną przez Andrzeja Radziszewskiego. Fachowcy w profesjonalny i indywidualny sposób doradzą, jaki rodzaj bramy będzie najlepszy dla Ciebie. Co więcej, firma ta oferuje kompleksowe usługi z zakresu projektu, wykonania i montażu ogrodzeń, furtek i balustrad. Bramę wjazdową można zaprojektować w dowolny sposób, wybierając jej materiał, kształt kolor oraz sposób malowania. Warto również rozważyć zamontowanie automatycznego sterowania bramą. Napędy do bram przesuwnych i skrzydłowych są dobierane do ich wielkości.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas