Materiał Partnera Na co powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając elektryka?

Na co powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając elektryka?

Sprawnie działająca instalacja elektryczna to podstawa, jeśli chodzi nie tylko o nasze bezpieczeństwo ale również i możliwość użytkowania różnego rodzaju urządzeń, których działanie jest oparte właśnie na prądzie elektrycznym. Jeżeli chcemy mieć pewność, że nasza instalacja jest w stu procentach sprawna, to jej montażem powinien zająć się sprawdzony elektryk. Przyjrzyjmy się, na co zwracać uwagę przy wyborze elektryka.

Odpowiednie uprawnienia

Wszyscy wiemy, że pracami związanymi z instalacją elektryczną zajmować może się wyłącznie ktoś kto posiada odpowiednie uprawnienia. W przypadku elektryków są to oczywiście takie aspekty jak ukończenie kierunkowej szkoły technicznej bądź zawodowej i zdobycie uprawnień SEP umożliwiających pracę przy prądzie elektrycznym do minimum 1kV. Warto zauważyć, że tego rodzaju uprawnienia możemy również zdobyć podczas udania się na kurs zawodowy. Oczywiście uprawnienia te muszą być odnawiane co kilka lat.

Przestrzeganie zasad bezpieczeństwa

Kolejną sprawą, o której musimy pamiętać, jest oczywiście to, że nieostrożne obchodzenie się z prądem elektrycznym stworzyć może niemałe zagrożenie dla zdrowia jak również i życia zarówno osoby zajmującej się instalacją elektryczną jak i osób znajdujących się w jego pobliżu, dlatego właśnie bardzo ważne jest to, aby elektryk przestrzegał wszelkich zasad bezpieczeństwa związanych z pracą przy prądzie elektrycznym. Podstawową rzeczą jeśli chodzi o jakiekolwiek prace przy instalacji elektrycznej, niezależnie od tego czy dotyczą one wymiany gniazdka czy prac związanych z renowacją całej instalacji, jest oczywiście wyłączenie zasilania, równie ważne będzie również sprawdzenie czy podczas tych czynności nie stąpamy na przykład po wodzie.

Doświadczenie

Doświadczenie to podstawa praktycznie w każdym zawodzie. Nie inaczej jest również w przypadku elektryków, którzy dzięki właśnie nabytemu w tej pracy doświadczeniu pomogą nam w szybki i bardzo solidny sposób z każdą usterką dotyczącą instalacji elektrycznej. Doświadczenie pozwoli również elektrykowi na uniknięcie błędów związanych z montażem poszczególnych elementów instalacji elektrycznej, co mogłoby skutkować w późniejszym czasie niebezpiecznymi sytuacjami takimi, jak na przykład wybuch pożaru lub uszkodzenie całej instalacji.

Fachowość

Profesjonalne podejście do tematu instalacji elektrycznej to również bardzo ważny aspekt, jeśli chodzi o pracę elektryka. Dlatego właśnie warto przyjrzeć się temu, czy zatrudniony przez nas elektryk posiada niezbędny mu do pracy sprzęt taki, jak na przykład próbnik, latarka czy elektronarzędzia jak również i plan całej instalacji. Wszystkie wyżej wymienione cechy możemy zdecydowanie zauważyć u elektryka takiego jak Łukasz Hewelt z firmy Voltex, który zajmuje się kompleksowymi usługami związanymi z instalacją elektryczną.

Opracowanie:

Voltex Łukasz Hewelt

Orle , Grzybowa 6

  • tel. 507 942 209

Podziel się