Materiał Partnera Możliwości wykorzystania tapety

Możliwości wykorzystania tapety

Nieudane malowanie, po którym widać prześwit mimo ciężkich prób osiągnięcia jednolitego koloru, chęć zmiany wyglądu pomieszczenia lub wykończenie wnętrz w nowym domu – we wszystkich tych sytuacjach można wziąć pod uwagę ozdobienie ściany tapetą. Ogromny wybór tapet – od bardzo minimalistycznych stylowo, po bogate we wzory i podkreślające ekskluzywny wystrój - potwierdza fakt, że to rozwiązanie od wielu lat cieszy się dużym zainteresowaniem.

Zupełna odmiana dzięki położeniu tapety

Poprzez dobranie odpowiedniego wzoru, czy też koloru materiału, jaki ma się znajdować na ścianie, można kontrolować wrażenie wizualne w danym pomieszczeniu. Da się to zrobić między innymi za pomocą fototapety ze wzorem optycznej iluzji 3D. Dzięki temu wąskie wnętrze może wyglądać na szersze, a przestrzeń pokoju będzie bardziej przyjazna. Aby osiągnąć taki efekt przestrzenny, należy unikać tapet ciemnych, ciężkich odcieni lub wielu wzorów.

Bogate we wzory modele to rozwiązanie dla tych, którym ściana zwyczajnie psuje wystrój, ponieważ jest nierówno zrobiona lub ma wiele niedoskonałości. W tej sytuacji zaleca się zastosowanie wzorzystego stylu na przykład naśladującego drewno czy cegły. Muszą one być oczywiście dobrane z pewnym wyczuciem. W celu maskowania nierówności stosuje się rodzaj tapet zwany raufazą. Jest to materiał mający wypukłe wzory o nieregularnej fakturze. Dodatkową zaletą mocowania tego typu tapet jest ciepłe wrażenie, jakie wnoszą do pomieszczenia.

Uniwersalne, jednolite kolory czy style to rozwiązanie dla osób, które nie lubią eksperymentować i ryzykować z wykończeniem wnętrz. Obecnie prostym i lubianym wyborem są tapety winylowe. Są one w większości przypadków łatwe do czyszczenia i dodatkowo nieznacznie izolują dźwięk. Wielu właścicieli mieszkań w blokach stosuje je właśnie ze względu na te zalety.

Tapetowanie i zdejmowanie tapety – czy każdy to potrafi?

Zdarza się, że planując kompleksowy remont lub wykończenie nowego wnętrza pojawia się pomysł użycia jednego, lub dwóch pasów tapety dla nadania oryginalnego wyglądu i kontrastu. Niektóre osoby decydują się na wyłożenie tym materiałem całego pokoju. W Polsce w końcowych latach XX wieku była to norma. Obecnie wielbiciele tego rozwiązania szukają bardziej kreatywnych rozwiązań. Szczególnie jeśli planuje się kombinację malowanej ściany z tapetą lub wyłożenie nią wszystkich ścian pomieszczenia, należy rozpatrzeć możliwość zamówienia profesjonalnej ekipy remontowej, która ułatwi ten proces.

Ważne jest tu nie tylko stylowe połączenie wzorów czy kolorów, ale także detaliczne i precyzyjne wykonanie. Zarówno w tapetowaniu, jak i w malowaniu można polegać na firmie Usługi remontowo-budowlane Damiana Wtykło. Ekipa, działająca na terenie województwa lubelskiego z siedzibą w miejscowości Szastarka, realizuje wykończenia wnętrz pod klucz. Proponowane przez to przedsiębiorstwo wysoka jakość i atrakcyjne ceny, zachęcają wielu klientów do skorzystania z ich usług.

Nie tylko nakładanie tapet, ale także ich zdejmowanie wymaga pewnych umiejętności i wiedzy. Chcąc pozbyć się starego wzoru, trzeba poświęcić pewien czas na jego usunięcie i zrobienie miejsca na nową tapetę lub przygotowanie ściany do malowania. Niektórzy, chcąc zaoszczędzić pieniądze, które mieliby zapłacić robotnikom, wolą poradzić sobie z tym samemu. Część osób wychodzi jednak z założenia, że woli zainwestować trochę więcej i mieć realizację całego remontu „z głowy”.

Opracowanie:

Usługi Remontowo - Budowlane Damian Wtykło

Szastarka 17

  • tel. 697 786 839

Podziel się